Köklü değişiklikler

Galatasaray'da 29 Mayıs Cumartesi günü yapılacak tüzük tadil kongresi öncesinde bilgilendirme toplantısı yapıldı.

27.05.2010 - 12:33

Köklü değişiklikler

Galatasaray Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, 29 Mayıs Cumartesi günü yapılacak olağanüstü tüzük tadil kongresi öncesinde, medyayı bilgilendirme toplantısı yaptı.

İrfan Aktar, kulübün en son tüzüğünün 1980 yılında yapıldığını anımsatarak, ''Medeni Kanun, Dernekler Kanunu ve yönetmeliklerde bu süre içinde yapılan değişikliklere uyum sağlamak lazım. Bundan 30 yıl önce bütçemiz 1 milyon 700 bin dolarken, bugün konsolide bütçemiz 170 milyon dolar. Riva arazisi, Galatasaray Adası ve Florya Tesisleri'nin toplam bedeli 400 milyon dolar. Kulübümüz gelişiyor. O zaman sadece kulüp varken, bugün 5 de şirketimiz var'' dedi.

Tüzükte yapılması planlanan değişikliklerle ilgili bilgiler de veren Aktar, ''Başkanlık süresinin 3 yıla çıkartılması görüşülecek. Bu madde geçtiği takdirde, yeni seçimden sonra uygulanacak. Halen mevcut başkan 2 yıl görev yapacak'' ifadesini kullandı.

Bir soru üzerine Aktar, başkan adaylığı için 10 yıllık kulüp üyesi olması ve en az 100 üyenin kendisini önermesi şartı aranacağını kaydetti.
        
''LİSELİ ÜYELERLE İLGİLİ YAŞ SINIRI YÜKSELTİLDİ''
Aktar, taslakta Galatasaray Lisesi mezunlarına tanınan koşulsuz üyelik hakkıyla ilgili yaş sınırının değiştirildiğini söyledi.

Taslakta daha önce belirlenen 23 yaş sınırının 35 yaşa çekildiğini anlatan İrfan Aktar, liselilerin bu yaştan sonra normal üyelik müracaatında bulunabileceğini bildirdi.

Aktar, Yönetim Kurulu ve diğer kurulların tüzüğe aykırı davranmaları halinde yeni tüzükle birlikte cezaların ağırlaştırıldığını sözlerine kledi.
        
767 ÜYENİN KATILMASI LAZIM
Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Merkezi'nde yapılacak genel kurulun açılabilmesi için, üyeliği açık olan 7 bin 670 üyenin, yüzde 10'u olan 767 kişinin toplantıya katılması gerekiyor.

Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, kongrede değişiklik yapılacak maddelerin tek tek oylanacağını sözlerine ekledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...