İlişkili Haberler

Beşiktaş, sol bek transferini de tamamlamaya hazırlanıyor. Siyah-beyazlılar bir süredir görüştükleri Alexnader Kolarov konusunda önemli aşama kaydetti.

Sezon öncesi Manchester City'den ayrılması gündeme gelen Sırp oyuncu ile ilk temas vatandaşı Dusco Tosic aracılığı ile kurulmuştu. Tosic'e Beşiktaş'a gelebileceğini aktarak Kolarov, kulubü ile anlaşılması halinde transferinin gerçekleşebileceğini siyah-beyazlılara aktardı.

Bu gelişme üzerine İngiliz ekibinin kapısını çalan yönetim, City'in yeni menajeri Pep Guardiola'nın tecrübeli oyuncu için vereceği raporu beklemeye başladı. Kısa süre önce göreve başlayan Guardiola, Kolarov'un takımdan ayrılmasına onay verdi.

Bu durum sonrası iki kulup arasındaki temaslar yoğunlaştı. Kolarov için ilk olarak 5 milyon euro bonservis bedeli isteyen City ile pazarlıklar sürerken, Sırp futbolcunun kiralanması da gündeme geldi. Ancak Kolarov'u bonservisi ile almak isteyen Beşiktaş, 30 yaşındaki oyuncudan kulübü ile görüşmesini talep etti. Beşiktaş'a transfer olmak istediğini City yetkililerne aktaran Kolarov, bonservis bedelinde indirim talep etti.

Kısa süre içinde yaşanan bu gelişmeler sonrası siyah-beyazlılar, İngiliz ekibinin kararını beklemeye başladı. City, rakamı 3 milyon euro seviyelerine düşürürse anlaşma büyük olasılıkla gerçekşeşecek. Kulüplerin el sıkışmasının ardından Kolarov ile masaya oturacak olan yönetim, Sırp futbolcuya 4 yıllık mukavele teklif edecek.