Galatasaray'dan 35 bin TL'ye kombine

Galatasaray'ın Eurocup zaferi sonrasında gelecek sezonun kombine biletlerine büyük zam yapıldı. Basketbol bütçesini denkleştirmek isteyen yönetim saha kenarı biletlerine yüzde 1000 zam yaparak 35 bin TL'ye çıkardı.

DHA 03.05.2016 - 14:09

Galatasaray'dan 35 bin TL'ye kombine

Galatasaray'ın Eurocup zaferi sonrasında gelecek sezonun kombine biletlerine büyük zam yapıldı. Gelecek sezon Eurolig'de mücadele edecek olan Sarı Kırmızılı takımın basketbol bütçesini denkleştirmek isteyen yönetim "Court Side" saha kenarı biletlerine yüzde 1000 zam yaptı. 

Bu sezon yıllık 3500 TL'den satılan Court Side saha kenarı biletlerini bu kez 2 yıllığına 35 bin liradan satışa sunan Dursun Özbek yönetimi, taraftarın bu kombineleri alarak basketbol şubesine destek vermesini hedefliyor. Ancak 2 yıllığına satılan kombine ilk sezon Eurolig'de geçerli olmasına karşın, ikinci sezonda Galatasaray'ın Eurolig'de olma şansının yine ligde ya da Eurolig'de şampiyon olmasına bağlı olduğu gözönüne alınırsa, kombine almayı düşünen taraftarlar büyük hayal kırıklığı yaşamış durumda.

Basketbol kombinesi almak isteyen çok sayıda taraftar yönetimin kombineye yüzde 1000 zam yapmasının şaşkınlık verici olduğunu ve aynı zamanda futbol kombinesi de alacak olan taraftarların bu ağır kombine fiyatına bilet alamayacaklarının altını çizdiler. 

Galatasaray Basketbol Takımı'nın başarılı koçu Ergin Ataman'da dün yapılan basın toplantısında, takımının gelecek sezon hem Türkiye Ligi hem de Eurolig de mücadele edebilmesi için en az 10 milyon dolarlık bütçeye ihtiyacı olduğuna dikkati çekmişti. Galatasaraylı taraftarlar ise hem ürün almak hem de kombine alarak basketbol takımına yardımcı olmayı hedeflerken, 35 bin liralık kombine fiyatı ile geri adım atacak hale geldi. 

NBA ŞAMPİYONUNUN KOMBİNELERİ 6 BİN 600 DOLAR

Bu arada NBA'in son şampiyonu Golden State'in normal sezondaki Court Side biletleri, play-off maçları hariç yıllık 6615 dolardan satışa sunuluyor.

Sayfa Yükleniyor...