Konyaspor İsveç'te şampiyonluğa koşuyor

Konyaspor, Bank Asya 1. Lig Yükselme Grubu'nda Turkcell Süper Lig'e yükselme mücadelesi vermeye hazırlanırken, İsveç 3. Ligi'nde aynı adı taşıyan takım şampiyonluğa koşuyor.

Haberler 15.05.2010 - 12:18

İsveç 3. Ligi'nin 8. haftası geride kalırken, Konyaspor yenilgisiz liderliğini sürdürüyor.

İsveç'te yaşayan gurbetçilerin çocuklarının top koşturduğu Konyaspor, İsveç 3. Ligi'nde bu yılın şampiyonlukta en iddialı takımlardan biri oldu. Son olarak deplasmanda Melarhöjden ile karşılaşan Konyaspor, maçtan 3-1 galip ayrılmayı başardı. Halen yenilgisiz olarak lige devam eden Konyasporlu futbolcuların en büyük isteği, şampiyonluğa ulaşarak bir üst lige çıkmak.

Ligde 8 maçta 15 puanla lider durumda bulunan yeşil-beyazlı takımda, gurbetçi ailelerin çocuklarının yanı sıra İsveçli futbolcular da top koşturuyor.

Konyaspor Başkanı Halit Uludağ, yaptığı açıklamada, aldıkları başarılı sonuçlardan dolayı çok heyecanlı olduğunu belirterek, ''Bu yıl İsveç 3. Ligi'nde şampiyonluğun en büyük adayıyız. İsveç'te Konyaspor kulübü içinde çeşitli branşlarda 12 ayrı takımımız var. sayesinde gençlerimizi hem kötü alışkanlıklardan uzak tutuyoruz, hem de manevi yönden gelişimlerine yardımcı oluyoruz. Ayrıca Türkiye'nin takımı olarak, Türkiye'nin ismini İsveç'te en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz'' dedi.

Yakın zamanda Türkiye'nin Stockholm Büyükelçisi'ni de ziyaret ederek desteklerini almak istediklerini kaydeden Halit Uludağ, İsveç'te yaşayan Türkleri de maçlarını izlemeye çağırdı. İsveç'te 35 bini Konyalı olmak üzere 100 bin Türk bulunduğunu kaydeden Uludağ, ''İsveç'te yaşayan Türklerin yüzde 5'i maçlarımıza gelip bizi desteklese kesin şampiyon oluruz. Mali desteğe de ihtiyacımız var. İsveç'teki Türk şirketleri bize sponsor olsa bu alandaki sorunumuzu da aşarız'' diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...