Konyaspor'da Fenerbahçe maçının ardından Konya'ya dönmeyen ve takımla birlikte çalışmalara katılmayan Fahri Tatan, Fenerbahçe maçının ardından 25 Mayıs Pazartesi günü sözleşmesinin feshini Futbol Federasyonu'na verdiğini ve artık Konyaspor'un futbolcusu olmadığını söyledi.

Tatan, Konyaspor'dan 8 aydır bir kuruş para alamadığını, 33 maçtır maç başı paralarının ödenmediğini ve diğer takım arkadaşlarının da aynı durumda olduğunu belirtti.

Bunun üzerine 1 ay önce kulübe Federasyon aracılığıyla ihtar çektiğini dile getiren Tatan, ''İhtarnamede 'Eğer bir aya kadar paramı ödemezseniz, sözleşmeyi tek taraflı fesih etme hakkım var' diye bildirdim. Ancak kimse dikkate almadı. Ben bunu daha önce de yapardım. Ancak, kendi adamlığım ve insanlığım nedeniyle fedakarlık yaparak bu zamana kadar bekledim'' dedi.

Ödemenin yapılmaması üzerine yasal haklarını kullandığını ifade Tatan, ''İkinci yarının başlamasıyla birlikte ortada hiçbir neden yokken kötü performanstan dolayı kadro dışı kaldım ve iki ay toprak sahada PAF takımla antrenmana çıktım. Bir Allah'ın kulu beni aramadı. Beni affettiler. İkinci yarı oynadığım maç sayısı 4-5. Ben kadro dışı bırakıldığımda takım arkadaşlarımı yalnız bırakmıyordum da, 33 maçtır para alamadığım için antrenmanlara çıkmadığımda mı takımı yalnız bıraktım? Kulüp kendisini haklı göstermek için bunu yapıyor. Ben Fenerbahçe maçının ardından 25 Mayıs itibariyle sözleşmemin feshini Futbol Federasyonu'na verdim. Artık Konyaspor'un futbolcusu değilim. Ceza keseceklermiş, hiçbir yasal hakları yok. Şu anda bonservisi elinde bir futbolcuyum. 8 aydır maaş almayan bir futbolcunun da bonservisini eline almasından doğal bir şey olamaz'' dedi.

Tatan, ligin bitmesiyle birlikte paralarını alamayan futbolcuların da Futbol Federasyonu'na başvurup sözleşmelerini feshedeceklerini savundu.