Kore'de biletlere yoğun ilgi

Bu yıl ilk kez düzenlenecek Güney Kore Grand Prix'sinin biletleri satışa çıktı. Grand prix ekim ayında yapılacak olmasına karşın Koreliler biletlere yoğun ilgi gösterdi.

Ntvspor 31.03.2010 - 15:43

Güney Kore'nin ev sahipliği yapacağı ilk Formula 1 yarışı, 22-24 ekim tarihleri arasında inşası devam eden Kore Uluslararası Pisti'nde yapılacak. Başkent Seul'ün 400 kilometre güneyindeki Yeongnam bölgesinde inşa edilen modern pistin, temmuz ayında tamamen bitirilmesi bekleniyor. Organizatörler, yarışın düzenlenmesine aylar olmasına karşın biletleri şimdiden satışa çıkardı. Koreliler, ortalama 400 dolardan satışa çıkarılan biletlere yoğun ilgi gösterdi.

Organizatörler, satışa sundukları 120 bin biletin fiyatını, Asya'daki diğer örneklerle karşılaştırıldığında ‘makul’ hatta ‘ucuz’ olarak nitelendirdi. Koreli yetkililer, pistlerine de son derece güveniyor. Pistin en önemli özelliği, uzun düzlükler ve saatte 250 kilometre hızla dönülecek geniş virajların bulunması.

Formula 1'e ev sahipliği yapmak için 7 yıllık bir anlaşmanın altına imza atan organizatörler, bu son derece hızlı pistte unutulmaz yarışlar izlenmesini bekliyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...