Korkmaz: "Böyle derbi görmedim"

Azerbaycan'ın Bakü takımındaki görevini bırakan Türk Futbolu'nun önemli isimlerinden Bülent Korkmaz NTV SPOR'un sorularını yanıtladı.

Ntvspor 30.03.2010 - 14:33

Korkmaz: "Böyle derbi görmedim"

Azerbaycan'ın Bakü takımındaki görevini bırakan Galatasaray'ın efsanevi kaptanı Bülent Korkmaz NTV SPOR'un sorularını yanıtladı. NTV SPOR'da yayınlanan 14-16 programına konuk olarak katılan Korkmaz hafta sonu oynanan derbiyi değerlendirirken "Kariyerim boyunca birçok derbide oynadım. Dünyanın en iyi derbilerini izledim. Ama ben böyle bir derbi görmedim. Bu kadar zevksiz, kalitesiz bir derbiye şahit olmadım" yorumunda bulundu.


"BÖYLE KALİTESİZ BİR DERBİ MAÇI İZLEMEDİM"
Galatasaray-Fenerbahçe derbisi hakkında "Gerçekci olmak üzere gerekirse, birçok derbide oynadım ama bu kadar zevksiz, kalitesiz derbi görmedim. Derbi havası yoktu. Normal, vasat bir maçtı. Taraftar baskısı bile yoktu tribünlerden. Futbol kuralları içinde olan bir sertlik bile yoktu. Kınıyoruz ama sadece Alex'e atılan bir su şişesi vardı. Kısır bir maçtı. Ofansif, defansif anlamda ilk defa böyle bir derbi gördüm. Fenerbahçe ayağa pas yaptı, Leo Franco'nun hatasıyla maçı kazandı. Galatasaray istenileni veremedi. Fenerbahçe'yi kutlamak lazım. Önemli bir avantaj elde etti. Birçok derbi seyrettim ilk defa buna şahit oldum. Özhan Canaydın'ın hüznü mü diyorum, zannetmiyorum. Bunu oyunculara sormak lazım. Gol pozisyonu hiç yok. Belki de ilk defa taraftarlar da böyle bir derbi izledi" ifadelerini kullanan Bülent Korkmaz Selçuk'tan hatalı bir gol yiyen Arjantinli kaleci Leo Franco hakkında ise "Kaleciler her zaman özeldir. Kaleci her zaman 1 puandır. Kaleci farkını da maçta gördük. Volkan Leo Franco'dan üstün bir kaleci olduğunu bu maçta gösterdi. Leo Franco sezon başından beri güven vermedi" dedi.

"SAMİ YEN'DE FENERBAHÇE'NİN FUTBOL ŞANSI..."
Bu karşılaşmayı izlediğinde aklına 1999-2000'de Sami Yen'de oynanan ve Johnson'ın frikikten attığı golle Fenerbahçe'nin 1-0 galibiyetiyle sona erin maçın geldiğini söyleyen Bülent Korkmaz, sarı lacivertli takımın kendi sahasında üstün oynadığını fakat Sami Yen'de farklı bir tablo çizdiğini belirtti. Ali Sami Yen'de Fenerbahçe'nin futbol şansının ortaya çıktığını ifade eden Bülent Korkmaz "Fenerbahçe Sami Yen'de üstün oynayamıyor. Ama ne oluyorsa oluyor ya berabere bitiyor ya da Fenerbahçe kazanıyor" dedi.

"BURSASPOR'UN ŞAMPİYON OLMASINI İSTİYORUM"
Takımların şampiyonluk şansını değerlendiren genç teknik adam "Fikstüre göre Galatasaray'ın işi zor. Eğer güven yerine gelirse tekrar çıkış yaşanabilir. Önlerinde 3 tane önemli karşılaşma var. Fenerbahçe açısından galibiyet büyük moral oldu. Şu anda moral istenilen seviyede. Bunu çok iyi değerlendirebilir Fenerbahçe. Haftaya kendi sahasında oynayacak, bir hafta sonrayı da bay geçecek. İyi kullanabilirse şampiyonluk şansı Galatasaray'dan fazla olabilir. Ertuğrul Sağlam'ı tebrik ediyorum. İstanbul BB maçını kazansaydı şampiyon olurdu Bursaspor. Ama bu maçı kaybetti. Şimdi görev taraftar ve yönetime düşüyor. Eğer psikoljik baskı üzerilerinden alınabilirse Bursaspor devam eder. Ben Bursaspor'un şampiyon olmasını istiyorum birşeylerin yıkılabilmesi için" ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...