Korkmaz futboldan memnun

Trabzonspor'la deplasmanda 2-2 berabere kalan Galatasaray'da, teknik direktör Bülent Korkmaz, oyuncularının performansından memnun olduğunu söyledi.

Haberler 15.03.2009 - 23:16

Korkmaz futboldan memnun

Galatasaray Teknik Direktörü Bülent Kormaz, Trabzonspor maçında ortaya koydukları futboldan memnun olduğunu ve böyle devam etmeleri halinde bir problem yaşamayacaklarını, yollarına emin adımlarla yürüyeceklerini söyledi.

Korkmaz, Hamburg gibi zor bir deplasman maçından sonra yine zorlu Trabzonspor deplasmanında oynadıklarını belirterek, ''Oyuna iyi başladık, iyi oynarken rakip güzel bir gol attı. Oyunu dengeledik sonra da gol bulduk. İkinci yarıya iyi başladık ikinci golü bulduk sonra 10 kişi kalınca zorlandık ve geri çekildik. Trabzonspor, ikinci golü de güzel attı. Maç berabere bitti'' dedi.

Oyuncularını gösterdiği mücadeleden dolayı kutladığını kaydeden Korkmaz, ''Hamburg'dan İstanbul'a daha sonra da Trabzon'a geldik. İki zor deplasmanda 10 kişi ile iyi oynamak zor. Bu mücadeleyi yaptıktan sonra Galatasaray ruhunu ortaya koyduktan sonra biz her maça favoriyiz, kazanmaya adayız. Korkumuz, problemimiz olmaz, yolumuza emin adımlarla gideriz'' diye konuştu.

Milan Baros'a üst üste çok faul yapıldığını ve sarı kartı bulunduğu için yerine daha dinamik bir oyuncu sahaya sürmek için Yaser''i oyuna soktuklarını belirten Korkmaz, bu futbolcunun da kırmızı kart gördüğünü ve talihsizlik yaşadıklarını kaydetti.

Korkmaz, Lincoln ile hafta içinde görüştüğünü belirterek, ''Lincoln, üzgün olduğunu bana söyledi. Bu konuda da açıklamalar yaptı'' diye konuştu.

Genç teknik adam, maçta sakatlanarak çıkan Arda'nın ayağında ödem oluştuğunu ve durumunun yapılacak kontrolden sonra belli olacağını sözlerine ekledi.

HASAN ŞAŞ: GERÇEK HASAN 2 MAÇ SONRA
Galatasaraylı Hasan Şaş ise uzun bir sakatlık dönemi yaşadığını belirterek, ''Antrenman maçı yapmadan çok zor maçlarda sonradan oyuna girdim. Sonradan oyuna girmek çok zor oluyor. Ama bu Bülent hocanın bana güvendiğini gösteriyor. Maç eksiğim var. 1–2 maç 90 dakika oynadığım zaman herkes gerçek Hasan'ı sahada görecek'' dedi.

Hasan Şaş, kırmızı kart gören Yaser'in de çok üzgün olduğunu vurgulayarak, ''Ama arkadaşlarımız kırmızı kartlık pozisyon olmadığını söyledi. Eğer pozisyonda haksızca gördüyse de bu futbol hayatında ona ders olur. Çok da üstüne gitmemek gerek'' diye konuştu.

Sabri ise Hamburg maçının ister istemez Trabzonspor maçını etkilediğini ifade ederek, ''Bunu sorun olarak ortaya koymak istemiyoruz ama zor bir haftaydı. Alanzinho çok güzel bir gol attı onu tebrik ediyorum. Disiplinden kopmadık. Ama Yaser'in kırmızı kart görmesi bizi moral olarak bizi geriye attı ve arkaya yaslandık. İki takımı da tebrik ediyorum. Önümüzde uzun haftalar var. Biz kendi maçlarımızı kazandığımız sürece rakiplerimizin puan kaybedeceğine inanıyorum'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...