'Korksaydım başkan olmazdım'

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, görevi bırakmadan önce spor müdürleriyle bir araya geldi. Hakkındaki iddiaları yanıtlayan Aysal, özellikle 'korkup, kaçıyor' ithamlarına sert tepki gösterdi.

Ntvspor 16.10.2014 - 13:08

'Korksaydım başkan olmazdım'

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, 25 Ekim'de yapılacak seçimle beraber başkanlık görevini bırakıyor...

Ancak Aysal, son günlerde kendisi hakkında medyada çıkan haberlerden rahatsız olduğunu ve bu nedenle bir basın toplantısı düzenleme ihtiyacı duyduğunu söyleyerek, bugün spor müdürleriyle biraraya geldi.

Özellikle 'korkup kaçtı' iddialarına sert çıkan Aysal, 'Benim için, 'korkup, kaçıyor' yakıştırmaları yapılıyor. Ben korksaydım, 2011 yılında bu tabloyu almazdım. Ben sorunlarımızın çözülmesi için bulduğum formüllerin onaylanmamasından dolayı ayrılıyorum. Futbolda tabii ki zaman zaman yanlış harcamalar olmuştur. Yanlış transferlerimiz olmuştur. 3 ayrı hoca ile çalıştık hepsinin farklı görüşleri vardı. Hepsinin isteklerini karşılamaya çalıştık' dedi.

Ünal Aysal'ın basın toplantısında bir görevli sara krizine girdi. Hostesin rahatsızlanması nedeniyle toplantıya bir süre ara verildi.

'Medyadan saldırı gördük'

Medyada kendisi ve yönetim kurulu hakkında ciddi bir bilgi kirliliği yaratıldığını iddia eden Ünal Aysal, "Medya, geçen dönemde benim için çok önemli bir deneyimin kaynağı oldu. Ancak Son 2 ay içinde, ciddi bir bilgi kirliliği vardı. Medyanın bir kesiminden ciddi bir saldırı gördük. Sadece bana değil, yönetimin kuruluna da aynı şekilde saldırıldı. Hafızalarda yanlış izlenimler kalmaması için, sizlere açıklık getirmek istedim" diye konuştu.

'Borca rağmen en güçlü Galatasaray'

Galatasaray'ın ciddi bir borcunun olduğu ancak buna rağmen hala Türkiye'nin en güçlü kulübü olduklarını belirten Aysal, "Göreve geldikten sonra bana Riva için her türlü yetki verildi. Çok sıkıntılı günlerimizde bile Riva'ya dokunmadım. Satabilirdim, kiralayabilirdim ancak dokunmadım. Ama projelendirdim. Borçlarımız var, bu borçlar bana miras olarak geldi. Borçların miktarı aynı kaldı ama bu borçlardan kurtulmak lazımdı. Ben de projeler yaptım. Galatasaray'ı borçlarından kurtaracak formülleri ürettim ancak bu formülleri kabul ettiremedim. Borçlardan kurtulmadığı sürece Galatasaray'ın yukarı çıkması mümkün değildi. Ancak Galatasaray, borç yüküne rağmen Türkiye'nin en güçlü kulübüdür" şeklinde konuştu.

Ünal Aysal ayrıca, görev süresi boyunca sadece ahlaki yarışmaların içinde olduklarını ve bundan şüphe duyduklarında ise o yarışmadan çekildiklerini de sözlerine ekledi.

'Çakır, G.Saray konusunda şaibelidir'

Aysal, cumartesi günü oynananacak Galatasaray-Fenerbahçe derbisiyle ilgili çarpıcı bir tespitte bulundu.

Özellikle maçın hakemi Cüneyt Çakır'ı sert bir dille eleştiren Aysal, 'Cüneyt Çakır, Galatasaray konusunda şaibeli bir hakemdir. Maçı sertleştireceğini düşünüyorum. Dünya Kupası'nda maçlar yönetmiş olabilir ama ben Türkiye'deki tutumundan bahsediyorum. kasımpaşa maçında aleyhimize yaptıkları var. Onun bu maça atanması gözdağı vermek içindir' ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...