Kortta yeni döneme doğru

ATP Oyuncular Konseyi, tenis sezonunun kısaltılması için ortaya çarpıcı bir öneri attı. Oyuncular konseyi, Davis Kupası'nın kaldırılmasını ve iki yılda bir 32 ülkenin katılacağı Tenis Dünya Kupası’nın düzenlenmesi fikrini ortaya attı.

13.01.2010 - 17:23

Kortta yeni döneme doğru

Tenis sezonunun uzunluğu birçok raketi rahatsız ediyor. Yeterince dinlenememekten şikayetçi tenisçiler, sezonun kısalması için ortaya önemli bir öneri attı.

Novak Djokovic, Roger Federer ve Rafael Nadal gibi isimlerin üyesi olduğu ATP Oyuncular Konseyi, Davis Kupası'na alternatif bir Tenis Dünya Kupası düzenlenmesi fikriyle yetkililerin karşısına çıktı.

Önerilerini resmen yetkililere ilettiklerini belirten Djokovic, amaçlarının sezonu kısaltırken tenise olan ilgiliyi artırmak olduğunu vurguladı.

Öneriye göre, Ulusların Grand Slam’i olarak adlandırılacak turnuva 2 yıl da 1 düzenlenecek. 10 gün sürecek turnuvaya 32 ülke en iyi tenisçilerini gönderecek. 8'er ülkenin yer alacağı 4 gruptan çıkacak 16 takım, eleme sistemi ile şampiyonluğa ulaşmak için mücadele edecek.

Öneriye ilk tepki, Avustralya Açık Organizatörü Craig Tiley'den geldi. Tiley öneriyi, "yenilikçi ve zekice düşünülmüş" sözleriyle değerlendirdi. Hemen hemen tüm tenisçilerin destek verdiği turnuvaya, ATP turu yetkililerinin nasıl yaklaşacağı ise merakla bekleniyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...