Krzyzewski'den Kobe'ye övgü

NBA'de final serisi heyecanı devam ederken, son günlerde iyice su yüzüne çıkan hakem tartışmalarına başkan David Stern de katıldı. Stern hakemliğin sanıldığı kadar kolay olmadığını belirtirken, Amerika Milli Takımı'nın çalıştırıcısı Mike Krzyzewski final serisinde iyi bir oyun ortaya koyan Kobe Bryant'ı övdü.

Haberler - Ntvspor 10.06.2009 - 17:07

İSTANBUL - NBA'de play-off süresince gündeme gelen hakem hatalarında tartışma yeni bir boyut aldı. Son olarak televizyon yorumcusu Jeff Van Gundy, hakemleri sık sık eleştiren Los Angeles Lakers antrenörü Phil Jackson'ın hakemler üzerinde baskı kurduğunu söylemişti. NBA Başkanı David Stern, Orlando Magic Antrenörü Stan Van Gundy'nin ağabeyi olan Jeff Van Gundy'yi hakem eğitim programına davet etti.

Stern, "Jeff Van Gundy'nin çok iyi bir antrenör olduğunu biliyorum. Onun iyi de bir hakem olacağını düşünüyorum. Jeff Van Gundy'yi hakem kampımıza davet edeceğim. Belki bu sayede hakemlik hakkında daha fazla şey öğrenebilir. Hakemlik sanıldığı kadar kolay bir şey değil" dedi.

Final serisindeki müthiş performansıyla bir kez daha dikkatleri üzerine çeken Kobe Bryant'a ise Amerika Milli Takımı antrenörü Mike Krzyzewski'den övgü geldi.

Gazetecilerin Kobe mi yoksa Lebron mu sorusuna yanıt vermekten kaçınan Krzyzewski, Kobe'nin final serisinde özel bir performans sergilediğini söyledi.

Krzyzewski, "Lebron da Kobe de benim takımımda, bu yüzden çok şanslıyım. Karşılaştırma yapmak çok zor, sonuçta basketbol tarihinin en iyi on oyuncusundan ikisi. Lebron'un da Kobe'nin de farklı karakterleri var. Final serisinde de görüyoruz ki, Kobe artık kariyerinin başka bir döneminde. O müthiş bir lider, ve Lakers'ın önde olmasının bir numaralı sebebi" dedi.

Sayfa Yükleniyor...