Fikret Orman kulübe gelen hacizle ilgili konuştu

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, bir borç nedeniyle dün kulüp binasında yapılan hacizle ilgili konuştu. Orman, "Konu yargıya taşındı. Geçmişte yaratılan bir borç ve bu parayı ödemeyeceğim. Şov yapıyorlar ve lüks içinde yaşıyorlar, Porsche arabalara biniyorlar, bu paralar nereden geliyor bakılsın..." dedi.

ntv.com.tr 16.04.2015 - 11:37

Fikret Orman kulübe gelen hacizle ilgili konuştu

Beşiktaş Kulübü'ne,  8 milyon 839 bin dolarlık borcu dolayısıyla dün haciz gitti.

Bir reklam şirketine olan borç üzerine memurları, kulüp binasındaki mal varlıklarını tutanak altına aldı.

Kulüp önünde kamyonların da beklediği gelişmeyle ilgili, kulüp başkanı Fikret Orman bugün bir basın toplantısı düzenledi.

"Ben bu parayı ödemeyeceğim, mevzuyu yargıya taşımışız” diyen Orman şunları kaydetti:

“Mevzunun özü Beşiktaş kulübünü baskı altına almak. Nerede görülmüş böyle haciz işlemi. Beşiktaş’ı aldığımızda herkese borç vardı, herksin parası ödenmişken neden bu şirkete ödenmesin?

Reklam tabelası iletmişler, hak mahrumiyeti oluşmuş. Biz bunların parasını ödedik. Şimdi, sizlere haber vererek gazetelerde de güzel güzel fotoğraflar çektirmişsiniz. Basın bülteni yayınlıyor bu arkadaşlar, ‘hacize devam’ diye. İstenen para 5 milyon dolar, alınanlar 10 bin lira.

Bunlar kendi paramız değil, camiamızın parası. Bu para bizim yaratmış olduğumuz bir borç değildir, geçmişe refere ederiz, öderiz. Peki bize bu vekaleti veren insanlar bizim hakkımızı kolla diye vermişlerdir. Ben ve arkadaşlarım, bu terbiyesiz işlere ödün vermeyeceğiz. Biz hukukun üstünlüğüne adalete güveniyoruz. Biz bu parayı bu arkadaşlara ödesek ve davayı kazansak bu paranın tahsili mümkün değildir.

Bu arkadaşlara bir bakın, lüks içinde yaşıyorlar. Bu para nereden geliyor, bir incelensin.

Karşımızda hiçbir varlığı olmayan bir şirket var. Bunlar ekmek kapısı haline getirmişlerdir. İnönü Stadı’nın senelik hasılat geliri 10 milyon dolardır. Biz bu paraları birileri Porsche ile gezsin diye mi vereceğiz?

Ben kimsenin hakkını kimseye yedirmem. Bu bir şovdur, bunu Beşiktaş taraftarları bilsinler, arkasını görsünler. Ahlaken bunun tutulacak tarafı yoktur. Hiçbir hakkınız olmadan 7 milyonu almışsınız, yemişsiniz; şimdi yeni kazanç kapısı... Bu arkdaşlara bir bakın, lüks içinde yaşıyorlar. Bu para nereden geliyor, bir incelensin.”

Sayfa Yükleniyor...