Kulüp doktorundan Tolga Zengin açıklaması

Beşiktaş Kulübü Futbol Takımı Doktoru Ertuğrul Karanlık, Bursaspor ile oynanan maçta sakatlanan Tolga Zengin'in dizinde iç bağ zedelenmesi olduğunu açıkladı.

Anadolu Ajansı 16.02.2015 - 12:37

Kulüp doktorundan Tolga Zengin açıklaması

Tecrübeli kalecinin son durumuyla ilgili BJK TV'ye açıklamalarda bulunan Karanlık, Tolga'nın Bursaspor karşısında ilk dakikalarda sakatlık yaşadığını ve ambulansla hastaneye götürerek MR'ını çektiklerini söyledi.

Siyah-beyazlı oyuncunun son durumunu BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde değerlendirdiklerini kaydeden Ertuğrul Karanlık, "Dizindeki iç bağında bir problem olduğunu tespit ettik. Tolga'nın kramponu maçta çime takılıyor ve oyuncumuzun dizi dönüyor. Oyuna devam etmesi mümkün değildi. Soyunma odasında durumuna baktım ve çapraz bağlarında sıkıntı beklemediğimi söyledim. Tolga'da iç bağ zedelenmesi var. Orta dereceli bir sakatlık bu. En kısa zamanda takıma geri vermek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Sakatlığına rağmen son lig mücadelesinde oynayan Ramon Motta'nın durumu ile ilgili de bilgi veren Karanlık, "Motta'da pubis şüphesi vardı. Sol pubiste yüzde 90 iltihap vardı. Bu durum koşmasına ve şut çekmesine engel çıkarıyordu. İğnelerle tedavi yaptık. Dün de maçtan önce bir çalışma yaptık. Ağrılarının olmadığını öğrendik ve iltihabının çözüldüğünü görünce oynamasına karar verdik" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...