Kulüplerden Ankara'daki saldırıya kınama

Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor, Ankara Kızılay'da düzenlenen bombalı saldırıyı kınama mesajı yayınladı.

DHA 13.03.2016 - 23:02 | Son Güncelleme : 13.03.2016 - 23:25

Kulüplerden Ankara'daki saldırıya kınama

Fenerbahçe Kulübü, Ankara'da 34 kişinin yaşamını yitirdiği, 125 kişinin de yaralandığı bombalı saldırının ardından "teröre lanet" mesajı yayınladı.

Sarı-lacivertli kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Ankara Kızılay'da, Güven Park yakınlarındaki Atatürk Bulvarı'nda bu akşam saatlerinde bombalı bir saldırı meydana geldiğini, patlamada ölü ve yaralıların bulunduğunu üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız. Yaşanan bu terör olayını lanetleyerek bu tür olayların bir an önce son bulmasını temenni ediyor, saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz" ifadesi kullanıldı. 

GALATASARAY: ACIMIZ ÇOK BÜYÜK

Galatasaray Kulübü'nün resmi internet sayfasında "#anKARA Terörü Kınıyoruz!" başlığıyla yayımlanan mesaj şöyle:

"Başkentimiz Ankara'da meydana gelen vahim saldırıyı şiddetle kınıyor ve terörü lanetliyoruz. Masum insanları hedef alan bombalı saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, kederli ailelerine sabır, yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Acımız çok büyük."

BEŞİKTAŞ: SALDIRILAR AMACINA ULAŞAMAYACAKTIR

Beşiktaş Kulübü'nün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada ise "Ankara'da meydana gelen patlamada çok sayıda vatandaşımızın yaşamını yitirmesi ve yaralanmasının derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Saldırıyı şiddetle kınıyor, terör saldırılarının tümünü lanetliyoruz. Barış ve kardeşliğe yapılan bu saldırılar hiçbir zaman hedefine ulaşamayacaktır. Saldırıda yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar ve milletimize başsağlığı dileriz" ifadeleri kullanıldı. 

TRABZONSPOR: TERÖRE LANET OLSUN 

Trabzonspor'dan yapılan açıklamada ise, "Ankara'da yaşanan terör saldırısı hepimizin yüreğine büyük bir acı düşürdü. Ülkemizin birliğine, dirliğine ve kardeşliğine yönelik bu alçak saldırıyı şiddetle lanetliyoruz. Şanlı bayrağımız altında toplanan bu millet güçlü bir iradeye sahiptir ve her türlü provokasyona karşı sağduyusunu koruyacaktır. Terör saldırısında hayatını kaybeden şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine sabır yaralılarımıza da acil şifalar dileriz. Başımız sağolsun" denildi.

Sayfa Yükleniyor...