Kunter: Efes Pilsen'le görüşüyorum

Fransa Basketbol Ligi'nde Cholet'yi şampiyon yapan Türk antrenör Erman Kunter NTV SPOR'da yayınlanan Spor Servisi'ne bağlandı ve önemli açıklamalarda bulundu.

Haberler - Ntvspor 15.06.2010 - 15:56

Fransa Basketbol Ligi'nde Cholet takımıyla şampiyonluğa ulaşarak göğsümüzü kabartan Türk antrenör Erman Kunter NTV SPOR'a konuştu.

NTV SPOR'da yayınlanan Servisi adlı programa telefonla bağlanan Kunter şampiyonluğun kendisi için sürpriz olmadığını fakat sezon başından beri kimsenin kendilerine inanmadığını kaydetti. Efes Pilsen ile görüşmelere başlayacağını da sözlerine ekleyen tecrübeli antrenör birkaç gün içinde transfer görüşmelerinin sonuçlanacağını bildirdi.

Sözlerine "Çocuklar çok iyi iş yaptı. Şampiyonluk benim açımdan sürpriz olmadı. Çok kötü mağlubiyetler aldığımız zamanlar da oldu. 7 maç mağlubiyet aldık. Takım istenilen seviyeye Mart'ın 15'inde geldi. Biz de bunu o dönemlerde hissetmiştik" şeklinde başlayan Kunter "Sezon başında Cholet'e oynayanlar çok büyük para kazanırlardı. Herkes için sürpriz oldu. Bize yüzde 10'un altında şans tanıyorlardı. Kimsenin büyük bir beklentisi yoktu. Bizi 8. ve 12.lik arasında gösteriyorlardı. İlerledikçe herkes  bizim için "Nefesi yetmez" diyordu. Mart ayından sonra ise "Herkes size karşı oynayacak, sizi çözecekler" demeye başladılar" ifadesini kullandı.

"PARİS'TE TÜRK BAYRAKLARI DALGALANIYOR"
Cholet'teki başarısının ardından Fransa'daki Türklerin sokaklarda bile daha dik dolaştığını da söyeleyen Kunter şampiyonluk maçı öncesi Paris'te birçok Türk bayrağı dalgalandığını da kaydetti.

Kunter "700 kişilik bir Türk nüfusumuz var burada. Onlar sokakta şimdi çok daha iyi dolaşıyorlar. Paris'te ilk defa Türk bayrakları görmeye başladık. Bunlar önemli göstergeler. Bu bir güçtür onlar için. Yabancı bir ülkede çalışan insanlar. Onlara bir güç verdik" dedi.

"EFES PİLSEN'LE GÖRÜŞECEĞİM"
Transfer görüşmeleri hakkında da konuşan Kunter "Buralarda kontratlar minimum 2 senelik yapılır. Burada 1 senelik kontratları pek yapmazlar. İstikrar önemlidir. Geniş anlamda yöneticilerle oturup konuşmadık. Yeni başlayacağız konuşmaya. Artık ne olacak bilemiyorum. İş büyüyor yava yavaş. Burada benim kalmam için bir baskı var. Benim dördüncü senem burada. Efes Pilsen ile bir görüşmem oldu. Final maçı öncesi genel hatlarıyla konuyu görüştük. Detayları sonra görüşürüz dedik. Bugünden itibaren ince noktalarını görüşeceğiz. Birkaç içinde belli olur" ifadesini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...