Altınordu-Fenerbahçe maçı ertelendi

Ziraat Türkiye Kupası'nda Altınordu ile Fenerbahçe arasında oynanacak karşılaşma kötü hava ve saha koşulları nedeniyle ertelendi.

ntv.com.tr 30.12.2014 - 18:23

Altınordu-Fenerbahçe maçı ertelendi

Ziraat Türkiye Kupası E Grubu'nda saat 18.00'de İzmir Atatürk Stadı'nda oynanması planlanan Altınordu-Fenerbahçe maçı yoğun olumsuz hava ve saha koşulları nedeniyle ertelendi.

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal ve Altınordu Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu, zeminin futbol oynamaya elverişsiz olduğunu belirterek hakem Volkan Bayarslan'dan müsabakayı tehir etmesini talep etti. Bayarslan önce sahanın futbol oynamaya müsait olduğunu açıklarken, daha sonra ertelenmesi kararını verdi.

Altınordu ve Fenerbahçe teknik direktörleri, maçın 18 Ocak'ta oynanması yönünde görüş birliğine vardı.

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal ertelenme kararını değerlendirirken, "Buraya oynamaya gelmiştik. Biraz da hava şartlarını da gözönünde bulundurarak as kadrodan oyuncuları genç isimlerle takviye ederek buraya geldik. İyi bir sonuç almaya geldik. Ancak sahaya çıktığımızda, eski bir futbolcu olarak oynanmayacağını düşündük. Bunun üzerine hakemlere gittik. Bize, 'Sahayı inceledik. Karar verdik. Ancak daha sonra tekrar karar vereceğiz' dediler. Sonra da tekrar bizi çağırdılar. Maçın oynanamayacağını söylediler. Önce sporcuların sağlığı önemli. Eğer bu şartlar altında oynansaydı, her iki takım oyuncuları açısından sağlıksız bir durum ortaya çıkabilirdi. Sakatlık anlamında istenmeyen sonuçlar oluşabilirdi. Maç daha sonra oynanacak. Her iki takım için de hayırlısı olsun" ifadelerini kullandı.

TALİMATLAR NE DİYOR?

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Müsabaka Talimatı 7. maddesinde, "Elverişsiz hava koşulları nedeni ile gününde oynanmayan veya yarıda kalan müsabakalar TFF tarafından ayrı bir karar alınmamış ise ertesi gün aynı yer ve saatte oynanır" maddesi yer alıyor.

8. maddesinde ise "TFF hakemin kararında açıkladığı müsabaka saatini gerekli gördüğünde değiştirebilir. Değişikliğe ilişkin karar ilgililere tebliğ olunur. Elverişsiz hava şartları nedeni ile ertesi gün oynanmayan müsabakaların ne zaman oynanacağına TFF tarafından karar verilir" ibareleri yer alıyor.

Ancak federasyonun maçın başlamasından 2 saat öncesine kadar yetkili olduğu maddesi de aynı talimatın 10. maddesinde belirtiliyor. Buna göre TFF, "Müsabakanın başlama saatinden iki saat öncesine kadar elverişsiz hava koşulları sebebiyle müsabakanın ileri bir tarihe ertelenmesine karar vermeye yetkilidir" deniliyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...