Yükselme Grubu maçlarının ardından Turkcell Süper Lig'e yükselen son takım olma başarısını gösteren Konyaspor, şampiyonluk kupasını, geçirdiği trafik kazası sonrası felç olan ve futbol hayatı biten Hırvat asıllı Norveçli futbolcu Branimir Poljac'a götürmeyi planlıyor.

Kulüp Başkanı Bahattin Karapınar, yaptığı açıklamada, 25 milyon lira borçla devraldıkları Konyaspor'un bütün olumsuzluklara rağmen Süper Lig'e yükselmesinin sevincini yaşadıklarını söyledi.Kulübün borçlarına rağmen futbolcuların alacaklarının tamamının ödendiğini ifade eden Karapınar, hiçbir futbolcunun kulüpten alacağı olmadığını belirtti.

Karapınar, çok büyük bir başarıya imza attıklarını bu başarıda futbolcular, teknik heyet ve yönetimin önemli katkısı olduğunu anlatarak, "Gece gündüz demeden çalıştık. Sezon başından beri hep şampiyon olacağımızı söyledik. Zaman zaman zor günler geçirdik ancak Yükselme Grubu maçlarıyla da olsa Süper Lig'e yükseldik. Bize destek olan herkese teşekkür ediyorum" dedi.Sorumluluklarının daha da arttığını anlatan Karapınar, Süper Lig'de Bursaspor'un yakaladığı başarının Anadolu kulüplerine örnek teşkil etmesi gerektiğini ve en büyük arzusunun Konyaspor ile böyle bir başarıyı yakalamak olduğunu söyledi.

KUPA POLJAC'A GİDECEK
Yönetim olarak çok büyük sıkıntılar yaşadıklarını bunlar arasında futbolcuları Poljac'ın geçirdiği trafik kazasını unutamadıklarını ifade eden Karapınar, "Daha önce Poljac'a şampiyonluk primini ödeyeceğimizi açıklamıştık. Onun da bu şampiyonlukta çok büyük katkısı olduğu için böyle bir karar aldık. Şimdi de kupayı Poljac'a götürmeyi planlıyoruz. Yönetim kurulu toplantısından sonra futbolculardan ve yönetici arkadaşlarımızdan oluşturacağımız bir grupla kupayı Norveç'e götürmek ve bu sevinci Poljac ile paylaşmak istiyoruz" diye konuştu.