Kupada kuralar çekildi

Basketbolda 7-12 Ekim tarihlerinde 4 ilde düzenlenecek Türkiye Kupası'nda gruplar belli oldu.

01.10.2009 - 12:30

Basketbolda Teknosa Erkekler Türkiye Kupası Eleme Grubu maçlarının kura çekimi İstanbul'da yapıldı.

Polat Renaissance Otel'de gerçekleştirilen kura çekimine Basketbol Federasyonu Asbaşkanı İmran Işıldar, federasyon yetkilileri ve Beko Basketbol Ligi'nde yer alıp Teknosa Türkiye Kupası'nda da mücadele edecek kulüplerin temsilcileri katıldı.

Kura çekimi sonrası A, B, C ve D grubunda mücadele edecek takımlar belirlendi.

A Grubu'nda OYAK Renault, Efes Pilsen, Beşiktaş Cola Turka ve Kepez Belediyesi yer alırken, B Grubu'nda ise Türk Telekom, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Bornova Belediyesi ve Erdemirspor mücadele edecek. C Grubu'nda Mersin Büyükşehir Belediyesi, Galatasaray Cafe Crown, Pınar Karşıyaka ve TOFAŞ, D Grubu'nda da Banvit, Fenerbahçe Ülker, Aliağa Petkim ve Darüşşafaka Cooper Tires takımları yer aldı.

İzmir Karşıyaka Spor Salonu'nda yapılacak A Grubu maçlarının yanı sıra Konya Selçuk Üniversitesi 19 Mayıs Spor Salonu'ndaki C Grubu karşılaşmaları 10-11 ve 12 Ekim tarihlerinde oynanacak.

Bursa Atatürk Spor Salonu'ndaki B Grubu karşılaşmaları ve Mersin Edip Buran Spor Salonu'ndaki D Grubu mücadeleleri ise 7-8 ve 9 Ekim tarihlerinde yapılacak.

Tek devreli lig usulüne göre oynanacak grup maçları sonunda ilk iki sırayı alan takımlar, 19-20 ve 21 Şubat 2010 tarihlerinde organize edilecek Sekizli Final karşılaşmalarında oynama hakkı elde edecekler. Sekizli final mücadeleleri sonunda rakiplerini eleyerek mutlu sona ulaşacak takım, 25. Türkiye Kupası'nın sahibi olacak.

Geçen sezon yapılan organizasyonda final maçında Erdemirspor'u 79-70 yenen Efes Pilsen, kupanın sahibi olmuştu.

MAÇLARIN PROGRAMI
A Grubu
10 Ekim
OYAK Renault-Kepez Belediyesi
Efes Pilsen-Beşiktaş Cola Turka

11 Ekim
Beşiktaş Cola Turka-OYAK Renault
Kepez Belediyesi-Efes Pilsen

12 Ekim
OYAK Renault-Efes Pilsen
Beşiktaş Cola Turka-Kepez Belediyesi

B Grubu
7 Ekim

Türk Telekom-Erdemirspor
Antalya Büyükşehir Belediyesi-Bornova Belediyesi

8 Ekim
Bornova Belediyesi-Türk Telekom
Erdemirspor-Antalya Büyükşehir Belediyesi

9 Ekim
Türk Telekom-Antalya Büyükşehir Belediyesi
Bornova Belediyesi-Erdemirspor

C Grubu
10 Ekim
Mersin Büyükşehir Belediyesi-TOFAŞ
Galatasaray Cafe Crown-Pınar Karşıyaka

11 Ekim
Pınar Karşıyaka-Mersin Büyükşehir Belediyesi
TOFAŞ-Galatasaray Cafe Crown

12 Ekim
Mersin Büyükşehir Belediyesi-Galatasaray Cafe Crown
Pınar Karşıyaka-TOFAŞ

D Grubu
7 Ekim
Banvit-Darüşşafaka Cooper Tires
Fenerbahçe Ülker-Aliağa Petkim

8 Ekim
Aliağa Petkim-Banvit
Darüşşafaka Cooper Tires-Fenerbahçe Ülker

9 Ekim
Banvit-Fenerbahçe Ülker
Aliağa Petkim-Darüşşafaka Cooper Tires

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...