'Kupayı Türkiye'ye getireceğiz'

Fenerbahçe Acıbadem Bayan Voleybol Takımı, Fransa'nın Cannes kentinde düzenlenecek Indesit Avrupa Şampiyonlar Ligi dörtlü final karşılaşmaları için Fransa'ya gitti. Kaptan Can Rasna "Kupa'yı Türkiye'ye getireceğiz" dedi.

01.04.2010 - 11:09

'Kupayı Türkiye'ye getireceğiz'

İSTANBUL - Fenerbahçe Acıbadem Bayan Voleybol Takımı, Fransa'nın Cannes kentinde düzenlenecek Indesit Avrupa Şampiyonlar Ligi dörtlü final karşılaşmaları için Fransa'ya gitti.

THY'ye ait uçakla Nice kentine hareket eden kafilede morallerin yerinde olduğu gözlendi.

Takım kaptanı Çiğdem Can Rasna, Atatürk Havalimanı'nda yaptığı açıklamada, İstanbul'daki çalışmaları en iyi şekilde tamamladıklarını ve takımda her şeyin yolunda olduğunu söyledi. Organizasyonun kendileri için önemini bildiklerini ifade eden Rasna, ''Kupayı kazanmak istiyoruz. Üzerimize düşen ne varsa yapacağız ve Türkiye'ye inşallah kupayı getireceğiz'' dedi.

Takımdaki genç oyuncuların erken yaşta böyle bir turnuva yaşayacak olmalarına sevindiğini ifade eden Çiğdem Can Rasna, Şampiyonlar Ligi'nin kazanılabilecek en zor kupa olduğunu, çok erken yaşta bu noktaya gelmiş olmalarının onlar açısından önemli olduğunu söyledi.

Kaptan Rasna, dörtlü finalde ilk maçlarını ev sahibi Cannes takımıyla yapacak olmalarının kendilerini düşündürmediğini belirterek, ''Bizim her zaman, dünyanın her yerinde taraftarımız var. Bu bizde stres yapmadı, onların daha stresli olduğunu düşünüyorum. Bu kupayı çok istiyoruz. Elimizden gelini yapacağız, kupayı ülkemize getirmek istiyoruz'' diye konuştu.

Oyunculardan Seda Tokatlıoğlu ise, iyi bir takım olduklarını ve dörtlü finale en iyi şekilde hazırlandıklarını kaydetti.

Bugüne kadar oynadıkları 10 maçı kazandıklarını ve kupaya giden yolda 2 maçın kaldığını anlatan Tokatlıoğlu, bu maçları da kazanıp, kupayla Türkiye'ye dönmek istediklerini dile getirdi.

Seda Tokatlıoğlu, ilk maçlarını ev sahibi takımla yapmalarının kendilerinde bir stres yaratmadığını, çünkü bu maçı kazanacak güçlerinin bulunduğunu ifade etti.

''BENİM OLDUĞUM YERDE BAŞARI MUTLAKA OLUR''
Fenerbahçe Acıbadem Bayan Voleybol Takımı'nın sponsoru Acıbadem Sağlık Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, başarı konusunda iddialı.

Aydınlar, Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımı'na sponsorluklarını, federasyondan beklentilerini anlatıp, liglerde voleybol takımları yarıştıran şirketlere öneride bulundu.

Sarı-lacivertli ekiple bu yıl elde ettikleri başarının gelecek yıllarda da devamıyla ilgili bir soru üzerine, ''Benim olduğum yerde başarı mutlaka olur.  Diğer türlü ben bu işi yürütemem'' deyip, Voleybol Federasyonu'nun önümüzdeki  sezondan itibaren yabancı oyuncu sayısını 2'ye düşürme kararından vazgeçmesini  beklediklerini anlatan Aydınlar, yabancı sayısının, Avrupa arenasında elde edilecek başarılarda çok önemli bir faktör olduğunu kaydederek, şöyle konuştu:

''Benim olduğum yerde başarı mutlaka olur. Diğer türlü ben bu işi yürütemem. Ama bir takım sınırlamalar var. Dörtlü finallerden sonra federasyon ile de konuşacağız. Yabancı sayısını önümüzdeki yıl 2'ye düşürüyorlar. Yabancı  sayısının 2'ye düşürülmesi demek Türk voleybolunun Avrupa'da başarılı olmaması demektir. Önümüzdeki sezondan itibaren böyle olacak. Şu anda kadromuzda 4  oyuncumuz var ama 3'ü oynayabiliyor. Biz mevcut statünün devam ettirilmesi  taraftarıyız. Ama eğer seneye 2 yabancıya düşürülürse, Avrupa'da başarılı olma  şansımız kapanıyor demektir. Bunu birkaç sefer konuştuk, ümit ediyorum ki  federasyon da buna karşı duyarlı davranıp bu statüde tekrar geri dönüş  yapacaktır.''

''KEŞKE BİZİ TÜRKİYE LİGLERİNDE DE ZORLAYACAK TAKIMLAR OLSA''
Fenerbahçe Acıbadem'in bu sezon yaptığı 37 maçı da kazanmasının, farklı  bir açıdan bakıldığında aslında Türk voleybolu adına çok güzel olmadığını ifade eden Aydınlar, ''Keşke bizi Türkiye liglerinde de zorlayacak takımlar olsa ama  baktığımız zaman, bunu söylerken de çekiniyorum. Türkiye liglerinde bizi zorlayacak takım yok. Aynı seviyede Türkiye liginde 4 tane takım olsa, dörtlü finale en az iki Türk takımı olarak giderdik. Bütün Avrupa Türk voleybolunu konuşuyor olurdu'' şeklinde konuştu.

''ŞİRKETLER KENDİ TAKIMLARINI KURACAKLARINA BİZİM MODELİMİZLE DAHA BAŞARILI OLUR''
Fenerbahçe ve Acıbadem işbirliğinin Türk sporuna nasıl bir örnek teşkil ettiği sorusuna verdiği yanıtta, voleybol liglerinde takım yarıştıran şirket ve müessese takımlarına kendi sponsorluk modellerini öneren Aydınlar, şunları söyledi:

‘'Ben aslında voleybol ile çok ilgili birisi değildim. Voleybola  sponsorluktan sonra ilgi duymaya başladım. Şirketlere bir defa şunu öneriyorum. Mutlaka kulüp takımlarına sponsor olmalılar. Kendi isimleriyle yaptıkları spor dalları bence çok yeterli değil. Bir defa, seyircileri olmuyor. Bu da büyük bir eksiklik oluyor. Voleybola bakıyorum, bir sürü kulüp var. Bir sürü sponsor şirket var. Bunlar kendi adlarına kulüp kuracaklarına gidip diğer takımların, Galatasaray'ın, Beşiktaş'ın bizdeki model gibi sponsorluklarını yapsalar çok daha başarılı olurlar. O camialarla daha iyi kenetlenirler. Taraftar desteği olan takımları olur. O zaman o spora taraftarın ilgisi de çok artacaktır. Şimdi bizim bu başarımızla gazetelere, televizyonlara bakın voleybola ayrılan sayfalar ve süreler arttı. Voleybolun seyircisi arttı. Her tarafta voleybol maçları  izleniyor. Ben müesseselerin, spor kulüplerinin sponsoru olmasının ve onları desteklemelerinin kendileri açısından da Türk sporu açısından da daha yararlı olacağını düşünüyorum.''

''BİZ SADECE PARA VERİP İZLEMEDİK''
Mehmet Ali Aydınlar, sadece para verip izleyen bir anlayışa sahip oldukları için bugünkü başarının ortaya çıktığını kaydetti.

Aynı zamanda Fenerbahçe Kulübü'nde geçmiş dönemlerde yöneticilik de yapan Aydınlar, bir anlamda bildiği yöneticilik fonksiyonunu da kullandığını  kaydederek, şöyle konuştu:

''Diğer sponsorlardan farkımız; biz sadece para verip izlemedik. Bu  takımın teknik heyetinin oluşmasında, kadronun oluşmasında, bunların  yönetilmesinde direkt rol aldık. Ben de neticesinde eski bir yönetim kurulu  üyesiyim, dolayısıyla yöneticilik fonksiyonunu da burada ifa ederek, bir taraftan  finansmanını sağlarken bir taraftan da bayan voleybol takımının yönetimini  üstlendik. Başkanımız Aziz Yıldırım'dan bunu rica etmiştik o da bize bu fırsatı  verdi. O da bizi tanıyor, zaten aynı camianın mensuplarıyız. Kendisi bize bu  takımı teslim etti. Biz de elimizden geldiğince iyisini yapmaya çalışacağız.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...