Kural: İyi şut attık

Kaan Kural, A Milli Takım'ın Litvanya galibiyetini NTV'ye değerlendirdi. Kural, ikinci yarıda daha iyi oynadığımızın altını çizerek, 26 serbest atışta 23 isabet bulmamızın da galibiyette önemli rol oynadığını söyledi.

Ntvspor 08.09.2009 - 02:26

Avrupa Basketbol Şampiyonası’ndaki ilk maçında Litvanya’yı 84-76 yenen Milli Takım, NTV’de değerlendirildi.

Maç sonrası Osman Sakallıoğlu’nun sorularını yanıtlayan Kaan Kural, galibiyeti şöyle yorumladı;

"Herşeyden önce iki devre farklı oynandı. Biz ilk yarı hiç bir şey üretmedik. Ersan’la Hidayet’in sırtına bindik. Onlar da sağolsunlar bizi bayağı taşıdı. En azından skordan kopmadık. 39 sayının 24’ü bu ikiliden geldi ilk yarıda. Takım olarak ise ilk yarının son 17 dakikasında 1 asist yaptık mesela."

"Ancak devre arasında zaman zaman çok eleştiriyoruz belki ama, Tanjevic ve ekibi bunu teşhis etmiş olsalar gerek ki; maçın başabaş gitttiğine bakmayıp müdahale gereği hissettiler. İkinci yarıya Ender ve Oğuz’la başlamamız çok önemli fark yarattı. Hem Oğuz’la içeride tehdit yaratma şansı yakaladık hem de dışarıda rakibin kısalarının burada olmaması Ender’in o deliciliğini aktif hale getirdi. Ersan’la Hidayet de işini yaptı. O sayede ikinci yarı basketbol oynadık ve kazandık."

"Yalnız bir şeyin altını çizmemiz lazım; çok iyi şut attık bugün. 26’da 23 kolay kolay serbest atış atmayız genelde. İyi günümüze denk geldi."

"Maçın sonunda da çok daha fazla panik yapan, iyi kısası olmayan Litvanya’ydı."

"En azından kağıt üzerinde de olsa grubun iki favorisinden biri karşı karşıya geldi. Biz şu anda tek favori olarak kaldık. Bundan sonra hedef; daha zayıf olan Bulgaristan ve Polonya’yı yenip çok daha zorlu olan ikinci gruba 3’te 3’le gitmek."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...