Kurtuluş: Bursaspor ile gurur duyuyorum

Gaziantepspor'un başarılı savunma oyuncusu, eski Bursaspor ve eski Beşiktaşlı Serdar Kurtuluş, bir Anadolu ekibi Bursaspor'un başarısıyla gurur duyduğunu, böyle takımların şampiyonluk mücadelesiyle ligin daha renkli hale geldiğini söyledi.

Haberler 13.05.2010 - 21:17

Kurtuluş: Bursaspor ile gurur duyuyorum

Gaziantepspor'un savunma oyuncularından Serdar Kurtuluş, değerlendirmelerde bulundu.

Kırmızı-siyahlıların başarılı savunma oyuncusu Serdar Kurtuluş, ''Yani açıkçası baktığımız zaman pek de istediğimiz yerde değiliz. Ligi iyi bir yerde bitiremedik. Özellikle ligin ikinci yarısında gösterdiğimiz performans gerçekten çok kötüydü. Belki ilk yarıda topladığımız puanlar olmazsa küme düşecektik. Ama önümüzde yeni bir sezon başlayacak. Artık bütün çalışmalarımız bu yönde olacak. Biz Gaziantepspor'un hedeflerinin neler olduğunu biliyoruz. Futbolcular, kulüp, teknik heyet bunların hepsinin farkında. Yeni sezona iyi başlarsak, iyi gidersek, Gaziantepspor da istediği yere gelecektir'' diye konuştu.

Daha önce Bursaspor'da, ardından Beşiktaş'ta forma giyen Serdar Kurtuluş, Beşiktaş'ın puan kayıplarını telafi edemediğini ifade ederek, ''Beşiktaş geçen sene iki kupa aldı. Oldukça başarılı bir sezon geçirdiler. Bu sene onlar da zaman zaman kötü dönemler geçirdiler ve bu yüzden şampiyon olamadıklarını düşünüyorum. Çünkü o puan kayıpları sezon sonuna yansıdı. Ama Bursaspor gerçekten takım oldu. İyi ekip oldular, güvenleri kendilerine geldi, üst üste alınan galibiyetler onları belli bir noktaya taşıdı ve hedefledikleri yerlere ulaştılar. Kimse Bursaspor'dan böyle bir başarı beklemiyordu ama güzel bir duygu. Türk futbolu açısından Anadolu'dan böyle takımların çıkması gerçekten gurur verici bir olay. Umarım bir daha ki sezon daha iyi yerlerde olurlar. Yani biz olalım, başka Anadolu takımları olsun, hep yukarılar hedeflensin. Türk futbolu böylelikle daha zevkli hale gelsin'' dedi.

Gaziantepspor'da sezon sonu sözleşmesi sona erecek olan 2. kaptan Erman Özgür ise ''Bu sene lig bizim için iyi geçmedi. Başarılı olamadık. Bu bir gerçek, kazanabileceğimiz birçok maçı kazanamadık. Şanssızlıklar yaşadık. Kaybettikçe, hedeften uzaklaştıkça oyun kalitemiz düştü, mücadele gücümüzde düştü. Tabi kümede kalmanın garantilenmesi ve hedeften kopmak da bizim takım açısından, konsantrasyon açısından tamamen bizi negatif etkiledi. Bence gelecek sezon daha çetin geçecek. Bu sene Ankaraspor'un küme düşürülmesi ve Denizlispor'un erken kopması, Diyarbakırspor'un cezalar alması bir çok takımın mücadele gücünü etkiledi. Seneye daha çetin bir lig bizleri bekliyor. Şimdiden buna hazırlanmalıyız'' diye konuştu.

Takımda kalmak istediğini anlatan Erman Özgür, ''Kulübümle karşılıklı memnuniyet olursa tabii ki kalmak isterim. Gaziantepspor düzgün bir camia. Oturaklı bir camia. Türkiye liginde her zaman önemli yeri olan bir kulüp. Ama tabi henüz bir şey görüşmedik. Görüştüğümüz zamanda zaten 3-5 dakika içinde her şey çözülecektir. Zaten transfer sezonu bu sene 50 gün. Çok uzun bir süre var önümüzde'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...