NTV SPOR'da yayınlanan "Sahaya Çık" programından önce programın resmi Facebook sayfasında, soruları CANLI olarak yanıtlayan İbrahim Kutluay, çok yoğun bir ilgiyle karşılaştı.

İlişkili Haberler


Ülker İçin sponsorluğunda hazırlanan "Sahaya Çık"ın binlerce üyesi, Türk basketbolunun efsane isimlerinden Kutluay ile CANLI sohbette yazışabilmek için adeta bir birleriyle yarıştı. Saat 15:00'te başlayan CANLI sohbette, Kutluay saat 16:30'da başlayacak olan progama yetişmek için 16:10'a kadar gelen soruların hepsine sırayla yanıt vermek için elinden geleni yaptı.

SAHAYA ÇIK RESMİ FACEBOOK SAYFASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Basketbolun inceliklerinin anlatıldığı ve sağlık bir sporcu olabilmek için eğitimler verilen programa katılmak isteyen gençlerin büyük bir çoğunluğu programa gelme şanslarını sorarken, Kutluay, "Siz de şanslı izleyicilerden biri olabilirsiniz. Her hafta 25 şanslı kişiyi programa davet ediyoruz" dedi.BASKETBOL BİR YAŞAM BİÇİMİ OLMALI
Kutluay'a en çok gelen sorulardan biri de "Nasıl bu kadar başarılı bir basketbolcu olabildiniz?" şeklindeydi. Kutluay bu soruya şu şekilde cevap verdi: Bence basketbol bir yaşam biçimi olmalı eğer basketbolcu olmaya karar verdiysen derslerini aksatmadan basketbolu hayatında öncelik olarak ilk sıraya koymalısın. Unutma ki fedakarlık yapmadan, emek harcamadan başarılı olamazsın.

KUTLUAY KİMLERİ BEĞENİYOR?
İbrahim Kutluay ile CANLI sohbete katılan gençlerin büyük bir çoğunluğu da Kutluay'ın hangi basketbolcuları beğendiğini öğrenmek istedi.

Kutluay, basketbola olan sevgisinin Harun Erdenay ve Erman Kunter sayesinde oluştuğunu ifade ederken, Türkiye'den bir isim vermek istemedi ama yurt dışındaki favorilerinin Kobe Bryant ve Lebron James olduğunu ifade etti.