Kutlu'dan 'büyük kayıp' yorumu

Denizlispor Teknik Direktörü Hakan Kutlu, Ceyhin Eriş gibi bir futbolcunun, 6-7 ay sahalardan uzak kalmasının, Türk sporu ve kendisi için çok büyük bir kayıp olduğunu söyledi.

03.03.2010 - 13:43

Hakan Kutlu, Ceyhun Eriş'in devre arası Denizlispor'a transferinde, tahkim durumu olduğunun ortaya çıktığını belirtti. Ceyhun'un durumunun takımla değil, sporcunun geleceği ile bir konu olduğunu ifade eden Kutlu, şunları kaydetti:
"Türkiye Futbol Federasyonu, konuya sporcu açısından yaklaşmalı. Ceyhun gibi bir yıldızın, milli futbolcunun 6-7 ay futbol oynamaması, Türk sporu ve kendisi için çok büyük bir kayıp. Ceyhun'un transfer sürecinde evraklarının bir iki saat geç gittiği iddia ediliyor. Futbol federasyonunun Ceyhun'un geçmişini, futbolculuğunu, milli takıma yaptığı katkıları göz önünde bulundurarak bir karara varacağına inanıyorum. Kulüpler için de zorlu bir süreç. Mutabakat, protokoller yapılmış, paralar ödenmiş. Bunlar önemli problemler. Ceyhun'a yardımcı olunacağını ümit ediyorum."

Denizlispor, hafta sonu oynayacağı Manisaspor maçı hazırlıklarını, Şemikler Haluk Ulusoy Tesisleri'ndeki antrenmanla devam ettirdi.

Denizli protokolünün, Denizli Valisi Yavuz Erkmen başkanlığında Manisa'daki maça gideceği öğrenildi. Denizlisporlu taraftarların da otobüslerle büyük bir konvoy halinde maçın oynanacağı kente götürüleceği, şehrin değişik yerine asılan ilanlarla duyuruldu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...