Kaleciden gol yiyen Kuzey Kore file bekçisine 1 yıl men

Özbekistan kalecisinden gol yiyen Kuzey Kore file bekçisi 1 yılfutboldan men edildi.

Haberler - Ntvspor 05.11.2016 - 11:44

Kaleciden gol yiyen Kuzey Kore file bekçisine 1 yıl men

16 Yaş Altı Asya Kupası'nda, Özbekistan kalecisinden gol yiyen Kuzey Kore file bekçisi 1 yıl futboldan men edildi. Asya Futbol Konfederasyonu, Kuzey Koreli kalecinin, bir üst turda daha kolay bir rakiple karşılaşmak için golü kasıtlı olarak yediğine hükmetti.

16 Yaş Altı Asya Kupası'nda Özbekistan ile Kuzey Kore'yi karşı karşıya getiren maçta atılan bu gol,, geçtiğimiz haftalarda uzun süre konuşulmuştu. Özbek kalecinin uzun vuruşunda, Kuzey Kore  le bekçisi Jang Paek-Ho, topun ağlarına gitmesine engel olamamıştı. Bu sıradışı golü mercek altına alan Asya Futbol Konfederasyonu, Kuzey Koreli kalecinin bir üst turda daha kolay bir rakiple karşılaşmak için golü kasıtlı olarak yediğine hükmetti.

Bunun üzerine genç kaleci ve takımın teknik direktörü 1 yıl boyunca futboldan men edildi. Kuzey Kore Futbol Federasyonu'na da para cezası verildi.

Kuzey Kore, kalecisinin kasıtlı olarak yediği golle bir üst turda Irak yerine Umman ile karşılaşmıştı. Umman'ı eleyen Kuzey Kore, yarı  nalde İran'a boyun eğmişti.

Sayfa Yükleniyor...