İlişkili Haberler

La Liga Başkanı Javier Tebas'tan ilginç değerlendirme... Neymar'ın Barcelona'dan Paris Saint-Germain'e transferinin La Liga için olumsuz etkisi olduğunu itiraf eden Tebas, "Asıl büyük sorun Lionel Messi veya Cristiano Ronaldo giderse yaşanır" dedi.

PSG, Neymar'ı 222 milyon euro serbest kalma bedelini ödeyerek Ağustos'ta kadrosuna katmış, Tebas bu transferi eleştirerek PSG'nin finansal fair-play kurallarını çiğnediği iddiasıyla UEFA'ya başvurmuştu.

Europe Press'in sorularını yanıtlayan Tebas, "Neymar'ın ayrılışı La Liga'yı nasıl etkiledi?" sorusuna "Çok değil... La Liga, oyuncuların üstündedir. Messi ve Cristiano, La Liga'yı büyüten oyuncular. Bizi bugünlere taşıyan isimler. Uzun yıllardır bizimle beraberler. Onların ayrılışı çok daha büyük sorun oluştururdu" cevabını verdi.

"HEP SÖYLÜYORLAR AMA RONALDO HEP BURADA" 

Real Madrid'de dokuzuncu sezonunu geçiren Ronaldo, FIFA tarafından üst üste ikinci kez "Yılın Futbolcusu" seçilmişti. Portekiz Milli Takımı'nın da kaptanı olan yıldız futbolcu, geçen yıl Real Madrid ile sözleşmesini uzatmış ve 2021'e kadar imza atmıştı. Tebas, Ronaldo'nun sezon sonu ayrılmak istediği iddiaları hakkında da "2021'e kadar imzaladı ve bu sözleşmeye sadık kalacağına inanıyorum. Bu iddialar hep ortaya atılıyor ve Ronaldo hep Real Madrid'de kalıyor. Medya söylüyor diye bu konuyu tartışmak yersiz" diye konuştu.

"MESSİ'NİN SÖZLEŞMESİ TAMAM"

Tebas, Messi'nin de sezon sonu Barcelona'dan ayrılacağı gibi bir tehlike görmediğini vurguladı. Messi, Temmuz'da Barcelona ile 4 yıllık sözleşme yenilemek için anlaşmıştı. Ancak bu anlaşmanın medya önünde imza altına alınmamış olması Arjantin Milli Takımı Kaptanı hakkındaki "Barcelona'dan ayrılacak" iddialarının önünün alınmasını engelliyor. Tebas, bu konu hakkında ise "Messi'nin yeni sözleşmesi tamam. Barcelona bunu açıkladı. Sözleşmeler imzalanınca resmiyet kazanır; birilerinin 'imzalandı" demesiyle değil. Ben imzalandığına inanıyorum. Bizi aldatmıyorlarsa Messi imzayı atmıştır" dedi.