Profesyonel Futbol Ligi (LFP), 2014-2015 sezonunun en iyi futbolcusu ve forveti olarak Barcelona'nın Arjantinli yıldızı Lionel Messi'yi seçti.

La Liga'yı uluslararası alanda daha popüler hale getirmek amacıyla LFP tarafından bu yıl 7'ncisi düzenlenen organizasyonda, İspanya futbolunun en iyileri ödüllendirildi.

Barcelona'da birçok futbolcunun ödül alması ve bu isimlerin yoğun programı nedeniyle, LFP'nin ödül gecesi Barcelona kentinde düzenlendi.

Ödül töreninin yıldızı ise 6. kez İspanya liginin en iyi futbolcusu seçilen Messi oldu. En iyi futbolcunun yanı sıra en iyi forvet ödülüne de layık görülen Arjantinli yıldız, yaptığı konuşmada, "Bu ödüller için La Liga'ya teşekkür ediyorum ve diğer takım arkadaşlarımla, özellikle Luis Suarez ile paylaşıyorum. O da buna layıktı" dedi.

La Liga'nın en iyi teknik direktörü Barcelona'yı çalıştıran Luis Enrique olurken, İspanyol teknik adam ödül törenine katılmadı. Taraftarın seçtiği "5 yıldızlı futbolcu" ödülüne layık görülen Real Madrid'in Portekizli futbolcusu Cristiano Ronaldo da törene katılmak istemeyenler arasında yer aldı.

LFP'nin verdiği 2014-2015 sezonun en iyileri ödülleri şöyle dağıtıldı:

En iyi futbolcu: Lionel Messi (Barcelona)

En iyi kaleci: Claudio Bravo (Barcelona)

En iyi defans oyuncusu: Sergio Ramos (Real Madrid)

En iyi orta saha oyuncusu: James (Real Madrid)

En iyi forvet: Lionel Messi (Barcelona)

Taraftarın "5 yıldızlı futbolcusu": Cristiano Ronaldo (Real Madrid)

Amerika kıtasının en iyi futbolcusu: Neymar (Barcelona)

Afrika kıtasının en iyi futbolcusu: Sofiane Feghouli (Valencia)

En iyi teknik direktör: Luis Enrique (Barcelona)