Latvala Sardinya'da liderliğini korudu

Finlandiyalı sürücü Jari-Matti Latvala, Sebastian Loeb'in yaşadığı problemler yüzünden devre dışı kaldığı yarış sonucunda İtalya Rallisindeki liderliğini korudu.

23.05.2009 - 20:24

Latvala, Pazar günü Sardinya'nın stabilize yollarında koşulacak final etabı öncesinde vatandaşı ve Ford takımından arkadaşı Mikko Hirvonen önünde 9.9 saniyelik avantajı elinde bulunduruyor.

Bu sezon daha önceki 5 ralliyi kazanan ve peşpeşe 6'ncı ralliyi kazanma mücadelesi veren Fransız Loeb, 11. etapta da lastiklerinde problem yaşamış ancak çabuk lastik değiştirmesi sonucunda Petter Solberg'in ardında 4. 'lüğünü korumuştu.

WRC sitesine yaptığı açıklamada Loeb artık yapacağı tek şeyin 3. 'yü yakalamak olduğunu belirtti ve ''Bu ralli başlangıcından beri bizim için zor geçti. İstediğimiz gibi gitmedi ve şanssızlıklar yaşadık.'' Dedi.

Loeb'in 20 puan gerisinde 3.sırada bulunan Hirvonen de doğanın zorluklarıyla karşılaştıklarını belirterek yaşadıklarını anlattı: ''Etap sırasında, vahşi bir şekilde koşmakta olan 2 grup at ile karşılaştık. 1 kilometre sonra 8 at içeren bir grupla karşılaştık burada 5 saniye kaybettik. Birkaç kilometre sonra 2 tane ile daha karşılaştık.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...