LeBron'dan Irving'e sitem

LeBron James, Boston Celtics'e giden Kyrie Irving'e sitemde bulundu. James, "O'na her şeyimi vermeye, sahip olduğum bütün DNA'mı ona geçirmeye çalıştım" derken, kalması için ikna edemediğini söyledi.

Ntvspor 26.09.2017 - 12:07

LeBron'dan Irving'e sitem

Cleveland Cavaliers'ın yıldızı LeBron James, bir süre önce Boston Celtics'e takaslanan eski takım arkadaşı Kyrie Irving hakkında açıklamalarda bulundu.

Isaiah Thomas, Jae Crowder, Ante Zizic ve iki tane seçim hakkı karşılığında Boston Celtics'e takaslanan Kyrie Irving, NBA'de yaz mevsiminin ana gündem maddesi durumunda. Irving'in eski takım arkadaşı LeBron James ise Irving'in ayrılışının ardından ilk kez basın mensupları ile bu konuyu konuştu.

"Bu çocuğun burada oynamaya devam etmesi ve en iyi oyuncu olabilmesi için her şeyimi verdim." diyen James, onun arkasında ikinci adam olarak kalmaktansa Boston'da lider statüsüne sahip olmak için takımdan ayrılan Irving'e sitem etti. "Ona her şeyimi vermeye çalıştım. Sahip olduğum bütün DNA'mı ona geçirmeye çalıştım. Onu takımın anahtarlarını almaya hazır olduğunu gördüğümde de bütün ipleri onun eline verdim" diyen James, Irving'i ikna edemediğini belirtti.

Aynı gün Boston'ın medya gününde James'in bu açıklamaları kendisine sorulan Irving cevap vermekten kaçınarak, "Yaşandı veya yaşanmadı demiyorum ama eğer böyle bir iletişimde bulunduysak bu benimle onun arasında bir şey" dedi.

Boston'a takaslandığından beri James ve Irving henüz iletişime geçmezken; James, Temmuz ayında takasını isteyen Irving ile iletişime geçerek "Ona ulaşmak istedim çünkü neden bu takımdan ayrılmak istediğine dair bir bilgi almak istiyordum. Bana en basit tabiriyle bunun kendisinin çizmek istediği bir yol olduğunu söyledi. Benim için kabul edilebilecek bir durum. Bu bir iş ve ben bunu anlıyorum. Bu çocuk kariyeri için en iyiyi yapmak istedi" dedi.

Irving takası ile takıma katılan oyuncular hakkında da yorum yapan James, "Genel menajerimizin çok iyi bir iş çıkardığını düşünüyorum. Bu bizi tamamen şoka sokan bir durum olsa da, karşılığında harika bir paket alıp hiç olmadığımız kadar komple bir takım haline geldik. Bunun için heyecanlanıyorum" dedi.

James, NBA'in açılış gününde Irving'e karşı Boston ile oynaması hakkında da "Ona bir tavsiyem yok. Kimseye bir tavsiyem yok. Şampiyon olmak istiyorum ve ya bizlesiniz ya da bize karşı" dedi.

Geçen sezon Cleveland forması ile 72 maça çıkan Irving, yüzde 47 saha içi isabet yüzdesi ile 25.2 sayı, 5.8 asist ve 3.2 ribaund ortalamaları ile oynadı.

Sayfa Yükleniyor...