Del Bosque'ye göre futbolda devrim oldu

İspanya Milli Takımı Teknik Direktörü Vicente del Bosque, ekonomik olarak güçlü rakiplerine nazaran mütevazı bir kulüp olan Leicester City'nin Premier Lig tarihinde ilk defa şampiyonluğa ulaşmasını "futbolda devrim" olarak niteledi.

Anadolu Ajansı 05.05.2016 - 12:09

Del Bosque'ye göre futbolda devrim oldu

Del Bosque, takım oyununu geliştiren ekiplerin önemli avantajları bulunduğunu belirterek, "Leicester City ve Atletico Madrid futbol için iyi örnekler. Saha içinde ve dışında iyi bir takım olmayı başaran, iyi organize olan ekipler ve bunun verimini alıyorlar. Atletico Madrid bunu 2-3 yıldır yapan bir kulüp. Şimdi de Leicester City bunu başardı ve futbolda devrim yaptı." değerlendirmesinde bulundu.

"ATLETİCO MADRİD'İN BAYERN MÜNİH'İ ELEMESİ GARİP DEĞİL"

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde Atletico Madrid'in Almanya'nın Bayern Münih takımını elemesinin sürpriz olarak değerlendirilmemesi gerektiğini söyleyen İspanyol teknik adam, "Atletico Madrid, uzun zamandır üst düzey futbol oynuyor. İki yıl önce La Liga şampiyonu oldu ve Şampiyonlar Ligi'nde final oynadı. Avrupa'nın büyük kulüpleriyle rekabet edebilen bir düzeyde. Atletico Madrid'in Bayern Münih'i elemesi bana garip gelmedi çünkü stilleri var, takım olarak iyi organizeler ve teknik direktöre güveniyorlar. Bir takımın işlemesi için bunlar temel faktörler" şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...