Leipzig ezber bozdu: Türklere bilet sattı!

Beşiktaş, kapıdaki tehlike nedeniyle bu sezon Şampiyonlar Ligi'nde deplasmanda oynadığı maçlara taraftar götürmemiş ve rakiplerinden de Türklere bilet satılmamasını istemişti. Bugüne kadar işleyen bu sistem Leipzig maçıyla sona erecek. Alman kulübü Türk taraftarlara farklı tribünlerden bilet satışı yaptı.

ntv.com.tr 05.12.2017 - 05:54 | Son Güncelleme : 05.12.2017 - 05:55

Leipzig ezber bozdu: Türklere bilet sattı!

Beşiktaş, lider bitirmeyi garantilediği Şampiyonlar ligi G Grubu'ndaki son maçında yarın Alman ekibi Leipzig'e konuk olacak.

Alman kulübü, Beşiktaş'ın karşı çıkmasına rağmen yarınki maç için Türk taraftarlara bin bilet sattı. 

Beşiktaş, UEFA'nın 2 yıl ertelemeli Avrupa'dan men cezası nedeniyle, bugüne kadar Şampiyonlar Ligi'nde deplasmanlara taraftar götürmemiş ve rakiplerinden de Türklere bilet satmamasını istemiş ve sonuç da almıştı.

Alman kulübü ise, yarın oynanacak son grup maçı için Türklere yaklaşık bin bilet sattı. Kulüp yetkilileri, maça yönelik sıkı güvenlik tedbirlerinin alınacağını ve stada girerken taraftarlara biletin yanı sıra kimlik de sorulacağını belirttiler. 

Bilette ismi yazılı olmayan taraftarların stada sokulmayacağı açıklaması gelirken, Beşiktaş'ı desteklemek için blet alan taraftarların da maçı toplu halde izleyemeyecekleri kaydedildi. Farklı tribünlerden bilet satışı yapılan Türk taraftarların, maçlı Alman seyircilerle birlikte izleyecekleri kaydedildi.

Sayfa Yükleniyor...