Maça iyi başladıklarını belirten Lemerre, ''Gol de bulduk. Farkı da açabilirdik. Ancak Antalyaspor, duran toplardan kazandığı gollerle skoru lehine 2-1 yaptı. İkinci yarıda yeniden yüklendik ve biz de bir duran toptan golü bulduk'' dedi.

Lemerre, Antalyaspor'dan biraz daha kötü oynadıklarını belirterek, ''Bize oyunlarını kabul ettirdiler. Topa daha fazla sahip olan onlardı. Daha fazla topa sahip olmalıyız. Kolektif hareket etmeliyiz. Fizik ve atletik olarak da Antalyaspor'dan gerideydik'' diye konuştu.

Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek ise hedefleri için 3 puan almaları gereken bir maçtan 1 puan alarak ayrıldıklarını söyledi.

''Kazanamıyorsan, kaybetmeyeceksin'' felsefesinin kendileri için çok önemli olduğunu ifade eden Özdilek, şöyle konuştu: ''Maçtan önce Ankaragücü karşısında deplasmanda alınacak 1 puanı olumlu görebilirdik. Ancak maçta galibiyeti yakalayacak pozisyonları da elde ettik. Karşılaşmadaki 4 golden 3'ü duran toplardan geldi. Türkiye'de futbol bu konuda yaşanan sıkıntı düşünülünce, 2 golü duran toptan bulmamız bizim için önemli. Bugün alacağımız 3 puan hedeflerimiz için önemliydi. Ancak 1 puanla yetindik. Artık bu maçı unutup, Trabzonspor maçını düşünmeye başlamalıyız.''
 
Öte yandan, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada, ''2 dost ve kardeş takımın maçı berabere sonuçlandı. Maçın teknik analizini spor yorumcularına bırakıyorum'' dedi.
 
Şahin, A Milli Takım Teknik Direktörlüğüne Guus Hiddink'in getirilmesine ilişkin bir soruya ise ''Ben bu konuya duygusal yaklaşıyorum. Bence Milli takım teknik direktörü yerli bir isim olmalıydı'' yanıtını verdi.