Fransız teknik adam Lemerre, son günlerde Ankaragücü teknik kadrosunda sıkıntılar bulunduğu yönündeki haberlere açıklık getirmek amacıyla basın toplantısı düzenledi.

Toplantıya, ''Ankaragücü hakkında şüphesi olan taraftar ve gazetecilere söylemek istediklerim var'' diyerek başlayan Lemerre, ''2 Ocak'tan bu yana teknik ve taktik açıdan bana müdahalede bulunulmadı. Teknik kadro içindeki dayanışma en önemli şeydir. Geldiğim günden bugüne kadar sportif tüm kararları kendim aldım. Bu kararlarda tek yetkili kişi Sayın Başkandır'' şeklinde konuştu.

Teknik heyet olarak, sağlık ekibinden, malzemecisine kadar herkesi kastettiğini vurgulayan Lemerre, ''Herkes takım için en iyisini söylemek zorundadır. Son kararı ben veririm. Ümit Özat, hiçbir zaman ona verdiğim yetkinin dışına çıkmamıştır. Her zaman takımın iyiliğini düşünmüştür. Zekasından şüphe duymadım. Çok iyi bir insan. Psikolojik olarak da yaptığı işleri beğeniyorum. Türk futbolu ve uluslararası futbol bilgisi, en büyük kültürünü oluşturmaktadır. Ümit Özat'a güveniyorum'' diye konuştu.

Fransız teknik direktör, Ümit Özat ile ilgili açıklamalarını yaptıktan sonra basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Bir gazetecinin, ''Gaziantepspor maçında, oyuncu değişikliği konusunda yedek kulübesinde Ümit Özat ile bir sorun yaşandığını gördük. Bu konuya açıklık getirir misiniz?'' şeklindeki sorusuna Lemerre, ''Maçtan önce ve maç içinde değişiklik konusu ve diğer konularda görüşüyoruz. O sırada maç berabere devam ediyordu. Takımın sağ kanadında sorun vardı. Oyuncuların bölgesinde değişiklik yaptık. 10 kişi oynuyorduk. İlk önce kaybetmemeyi düşündük. Defansta önlem için bu değişikliği yaptık'' dedi.

Roger Lemerre, ''Özellikle Gençlerbirliği maçında yardımcı antrenörünüz çok fazla ön plana çıktı. Bu nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusunu da ''Herhalde, o maçta golü attıktan sonra sevincimizi fark etmediniz. Kaburgalarımdan rahatsızlığım var. Sevinç sırasında bunu bile unuttum. Kendisinin ikinci yarıda kulübede oturması Ümit Özat'ın kişisel kararıydı. Ona ihtiyacım var. Çünkü, Türk futbolcusunun mantalitesini çok iyi bilen bir hoca'' şeklinde cevapladı.

''GEREMİ ÇOK KALİTELİ BİR FUTBOLCU''
Teknik direktör Lemerre, Geremi'nin çok kaliteli bir oyuncu olduğunu söyledi.

Bir basın mensubunun, ''Geremi'nin performansını nasıl buluyorsunuz?'' sorusunu Fransız teknik adam, ''Geremi çok kaliteli bir futbolcu. Genç oyunculara örnek bir futbolcu. Geremi gibi tecrübeli oyunculara ihtiyacımız var. Antrenmanlarda çok istekli ve arzulu. Ankaragücü'ndeki futbol ustalarından bir tanesi. Kulübümüzün zeki oyunculara ihtiyacı var'' şeklinde konuştu.

GALATASARAY MAÇI
Ankaragücü Teknik Direktörü Roger Lemerre, deplasmandaki Galatasaray maçında tek isteğinin kazanmak olduğunu belirterek, ''Dün Eskişehirspor'un yaptığını çok rahat Galatasaray'a yapabiliriz'' dedi.

Fransız teknik adam sözlerini, ''Galatasaray karşısında tek isteğim kazanmak. Hiçbir zaman bireysel olarak mağlubiyeti kabullenmedim. Sıralamada bulunduğumuz yeri kabullenemeyen bir teknik adamım. İlk maçta Ankaragücü, Galatasaray'ı 3-0 yenmişti. İyi bir futbol ve iyi bir sonuçtu'' şeklinde sürdürdü.

Turkcell Süper Lig'de dün oynanan Eskişehirspor maçında gördüğü kartla cezalı duruma düşen ve Ankaragücü maçında forma giyemeyecek olan Arda ile ilgili soruyu da Lemerre, ''Galatasaray, Arda ile daha güçlü, Arda'sız daha güçsüz bir takım. Honduras maçında da Arda iyi bir futbol ortaya koymuştu'' diyerek yanıtladı.

Ankaragücü Teknik Direktörü Roger Lemerre, Elazığ'da yaşanan deprem nedeniyle ailelere de başsağlığı diledi.