Leo Franco'dan 3 yıllık imza

Galatasaray'ın Atletico Madrid'den transfer ettiği Leo Franco, Hollanda kampında 3 yıllık resmi sözleşme imzaladı. Arjantinli kaleci transferini, "Benim için büyük bir adım" olarak yorumladı.

Haberler 02.07.2009 - 14:41

Leo Franco'dan 3 yıllık imza

Galatasaray, Arjantinli kaleci Leo Franco ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Sarı-kırmızılıların kamp yaptığı Hollanda'nın Tegelen kasabasında Futbol A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin ile birlikte sözleşmeye imza atan Leo Franco, Galatasaray gibi büyük ve dünya çapında tanınan bir kulübe geldiği için çok mutlu olduğunu belirterek, ''Bu benim için hem onur hem büyük bir adım'' dedi.

Galatasaray'da oynananın kendisi için çok önemli olduğunu ifade eden Leo Franco, ''Ben İspanya'da kendim için koyduğum hedeflere varmıştım. Dünya çapında tanınmış bir takımda oynamak benim için önemli'' diye konuştu.

Leo Franco, Galatasaray'da kalecilerin çok önemli bir yerinin olduğunun hatırlatılması üzerine, kalecilerin tüm takımlarda önemli olduklarını düşündüğünü ve Galatasaray'da sadece önemli maçlarda değil tüm maçlarda faydalı olmak istediğini kaydetti.

İspanyol takımlarından olduğu gibi Arjantin, İngiltere, Almanya ve İtalyan kulüplerinden teklifler aldığına işaret eden Leo Franco ''Diğer teklifler Galatasaray'ın teklifinin özelliklerini taşımadı. Galatasaray'ın sahip olduğu imkanlara ve hedeflere sahip değildi, dolayısıyla Galatasaray'ı tercih ettim'' dedi.

Leo Franco, geçmişte Galatasaray'a karşı oynadığının anımsatılması üzerine, ''Samimi olmak gerekirse o günden bugüne Galatasaray'ı izleme şansına sahip olmadım. Galatasaray atılım içinde, yeni bir oluşum var. Forma numarası olarak bir değişiklik olmazsa 25 numara giyme durumum var. Son 12 yılda 25 numarayı kullanıyorum, başka bir amacım yok'' dedi.

Teknik direktör Rijkaard'ın oyun tarzının hoşuna gittiğini anlatan tecrübeli kaleci, ''Rijkaard ile son derece iyi çalışacağımızı düşünüyorum. Barcelona'da şampiyonlar ligi kazanmasının haricinde uzun süre teknik adam olarak çalıştı. İyi çalışacağımızı düşünüyorum'' diye konuştu.

Futbol A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin ise 1 Temmuz itibariyle Leo Franco ile 3 yıllık anlaşma sağlandığını ve kendisinin bonservisi elinde olarak Galatasaray'a geldiğini belirtti. Sezgin, yeni transferin hayırlı olmasını diledi.

SEZON HAZIRLIKLARI
Öte yandan sarı kırmızılı takım, yeni sezon hazırlıklarına sabah antrenmanıyla devam etti.

Galatasaray'da teknik direktör Rijkaard antrenman temposunu artırırken, Servet Çetin genç futbolcularla ayak tenisi oynadı.

Kaleci Leo Franco da sabah antrenmanına katılarak düz koşu yaptı.

Yeni transfer Abdul Kader Keyta'nın kampın Almanya ayağına katılmasının beklendiği ifade edildi.

Sayfa Yükleniyor...