Levent Erdoğan'dan Fenerbahçe'ye ağır sözler

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Levent Erdoğan, Mehmet Topuz transferinde sıkıntılar yaşadıkları Fenerbahçe'nin ihtiyaç duyduğu zaman duruşu bozuk oyuncuları transfer ettiğini söyledi.

30.06.2009 - 19:57

Levent Erdoğan'dan Fenerbahçe'ye ağır sözler

ÇANAKKALE - Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Levent Erdoğan, ''Fenerbahçe, ihtiyaç duyduğu zaman duruşu bozuk olan futbolcuları alıyor'' dedi.

Bu yıl kazandıkları şampiyonluğu simgeleyen bir kupayla Çanakkale Beşiktaşlılar Derneği'ni ziyaret eden Levent Erdoğan, Beşiktaş camiasının bu yıl hep birlikte güzel bir şampiyonluk yaşadığını ve 2 kupa kazandığını söyledi.

Bundan sonra da kupaları kaptırmayacaklarını belirten Erdoğan, ''Bugün Çanakkale'ye simge bir kupayla geldik. Bunun nedeni de gerçek kupaya özenenler ve onu göremeyenlerin olmasıdır. Nazar değmesin diye simgesiyle geldik'' diye konuştu.

Erdoğan, konuşmasında, bu yıl sürdürdükleri transfer çalışmalarına da değinerek, ''Transferlerimiz iyi. Yeni yabancı transferi için teknik heyetimiz çalışmalarını sürdürüyor. İhtiyaç olan yerlere yeteri kadar oyuncu alınacaktır. Bu yılki başarımızı gelecek sezon ve onu takip eden sezonlarda da sürdüreceğimizin inancı içindeyiz. Transfer yapmış olmak için transfer yapmıyoruz. Sıkıntıları üzüntüleri unutmak için de transfer yapmıyoruz. İhtiyaç olduğu için yapacağız.'' şeklinde konuştu.

Bobo'nun transferiyle ilgili bir soruya, ''Bobo gitse de olur, kalsa da. Değeri olan bedeli verdikleri takdirde transferi gerçekleşebilir. Ama illa ki transfer listemize konmuş bir oyuncumuz değil. Profesyonel bir ortamda bedelini, hakkını ve değerini verdikleri takdirde transfer olabilir'' yanıtını veren Erdoğan, bu oyuncuyu göndermek gibi bir düşünceleri olmadığını bildirdi.

Erdoğan, ''Bobo'yu Fenerbahçe ya da Galatasaray transfer etmek istese onu satar mısınız? biçimindeki soruya ise, ''Fenerbahçe, ihtiyaç duyduğu zaman duruşu bozuk olan futbolcuları alıyor'' diye yanıtladı.

Transferlerin bir şans işi olduğunu anlatan Erdoğan, ''Ancak bunu şansa bırakılmış bir olay olarak değerlendirmiyorum. Çok düşünmek lazım. O oyuncunun uyum sağlaması gerekir. Avrupa'nın en başarılı oyuncusunu getirmiş olsanız bile çevresine uyum sağlayamadıktan sonra başarılı olması zor oluyor'' diye konuştu.

Erdoğan, yeni stat projesi konusunda da ''Gönlümüz, bu yıl yeni stadımızın temelinin atılmasını, 1.5 sezon sonra da Beşiktaş'ın yaşantısına, Türk futboluna yakışır bir stada kavuşmasını istiyordu. Bu dileğimizde eksilmiş ve gecikmiş fazla birşey yok. Bu stadın inşası için herşey hazır. Ancak bu yıl Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağımız ve şartlara uygun bir stat da elimizde olmadığı için, bu yıl zaruri olarak maçlarımızı BJK İnönü Stadı'nda oynayacağız.'' şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...