Lillehammer'de gülen Harri Olli

1994 Kış Oyunları'na ev sahipliği yapan Norveç'in Lillehammer kasabası, bir kez daha kayakla atlama yıldızlarını ağırladı. Kayakla Atlama Dünya Kupası'nın bu sezonki sondan dördüncü yarışını Harri Olli kazandı.

Haberler 14.03.2009 - 11:49

Lillehammer'de gülen Harri Olli

Gregor Schlierenzauer, Bir önceki durak Finlandiya'da bu sezonki en kötü performansını sergileyip onuncu sırada kalmasına karşın kupada açık ara liderliğini korumuştu. Ancak Lillehammer'de ilk tur bittiğinde tahtı sallantıda görünüyordu.

Dimitry Vassiliev, 137 metrelik atlayışıyla 141.7 puan aldı ve ilk turu lider kapattı. Schlierenzauer bu turda 128 buçuk metreden öteye gidemedi ve sekizinci sırada kaldı.

Avusturyalı sporcu, ikinci turda biraz toparlandı ve 138 metreyi buldu. Ancak bu atlayışlar ile ancak podyumun üçüncü basamağına çıkabildi.

Harri Olli, ilk turda 135 buçuk metreye atladı, ikincisinde ise 142 metreye uçtu. Fin sporcu, toplam 288.7 puanla bu sezonki ikinci galibiyetini elde etti.

Rus Vassiliev ise ikinci turda 133 metreye atladı ve 13 buçuk puan farkla yarışın ikincisi oldu.

Olli, sezonun sona ermesine 3 yarış kala genel sıralamada dördüncü basamağa yükseldi. Simon Ammann ise Lillehammer'de 14. sırada kaldı ama matematiksel olarak hâlâ lider Schlierenzauer'i geçip şampiyonluğa ulaşma şansını koruyor.

Sayfa Yükleniyor...