Lineker'den istifa ve tepki

Efsanevi İngiliz futbolcu Gary Lineker, İngiltere Futbol Federasyonu ve 2018 Dünya Kupası Adaylık Komitesi Başkanı Lord Triesman'ın istifası ile sonuçlanan skandal sonrası, gazetesi Daily Mail'den ayrıldı. Lineker, Daily Mail'i, İngiltere'nin 2018 Dünya Kupası'na ev sahipliği yapma şansını tehlikeye sokmakla suçladı.

Haberler - Ntvspor 19.05.2010 - 12:41

Lineker'den istifa ve tepki

Daily Mail Gazetesi, Lord Triesman'ın, eski sevgilisiyle yaptığı bir konuşmanın kayıtlarını 75 bin sterlin karşılığı satın alarak, yayımlayınca ortalık karıştırmıştı. Zira kayıtlarda Triesman, İspanya'nın, Rusya'nın yardımıyla hakemlere rüşvet vererek, 2010 Dünya Kupası'nı kazanmaya çalışacağını ileri sürüyordu.

Daily Mail'in haberi yayımlamasının ardından Triesman, hem İngiltere Futbol Federasyonu hem de 2018 Dünya Kupası Adaylık Komitesi Başkanlığı'ndan istifa etmek zorunda kaldı. Tüm bu gelişmelere en sert tepkiyi gösterenlerden biri de Gary Lineker oldu. Eski efsanevi İngiliz futbolcu, yayımladığı haberle ülkenin imajına zarar verdiği gerekçesiyle, Daily Mail'deki görevinden ayrıldığını açıkladı.

Haber nedeniyle İngiltere'nin 2018 Dünya Kupası'na ev sahipliği yapma şansının ciddi yara aldığını vurgulayan Lineker, “Malesef köşemin bulunduğu gazete, benim de üyelerinden olduğum 2018 Adaylık Komitesi'nin çalışmalarına balta vurdu. Bu aşamadan sonra görevime devam etmem imkansız” ifadelerini kullandı.


Sayfa Yükleniyor...