Lineker'den Türkiye'yi kızdıran tweet

Türkiye’nin futbol zaferini kutladığı bugün ilginç bir tarihe denk geldi. 28 yıl önce bugün İngiltere’ye 8-0 yenilmiştik. Ancak bugünü hatırlatan tweet’in bir efsaneden gelmesi Türk futbol severleri kızdırdı.

ntv.com.tr 14.10.2015 - 14:17

Lineker'den Türkiye'yi kızdıran tweet

Türkiye’nin son maçta ve son dakikada İzlanda’yı 1-0 yenerek Euro 2016 finallerine direkt kalma başarısı, ülkeyi sevince boğdu.

Sosyal medya, sadece Türkiye’de değil tüm Avrupa’da bu başarıyla çalkalanırken efsane İngiliz futbolcudan Türkiye’yi kızdıran bir tweet geldi.

Futbol tarihinde birçok rekora imza atan ve centilmenliğiyle tanınan efsane golcü Gary Lineker, 28 yıl önce bugün İngiltere ile Türkiye arasında oynanan ve 8-0 biten maçı hatırlatan bir paylaşımda bulundu.

Aslında English Memories adlı hesabın paylaşımını retweet’leyen yıldız futbolcu “Ne günlerdi...” anlamına gelen bir not düştü.

English Memories’ın paylaştığı tweet’te ise “1987 yılı bugün İngiltere Türkiye’yi 8-0 yenmiş ve Gary Lineker de hat-trick yapmıştı” ifadeleri kullanıldı.

MUHTEMEL RAKİP İNGİLTERE

Play-off sonuçları belli olana kadar sondan üçüncü olduğumuz Euro-2016 finallerinde İngiltere namağlup seribaşı olarak katılıyor ve muhtemel rakibimiz.

Aynı gruba düşersek tarihimizde hiç gol atamadığımız İngiltere, karşısında ne kadar başarılı olacağımız merak konusu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...