İSTANBUL - Sarunas Jasikevicius, Rimantas Kaukenas, Arvydas Macijauskas, Ramunas Siskauskas ve Zydrunas Ilgauskas... Bu beş rahatlıkla Eurobasket'te madalya adayı bir takım olabilir.

Fakat bu beş, Litvanya'nın sahaya çıkacak beşi değil. Aksine, turnuvada sakatlık ya da çeşitli sebeplerle oynamayacak isimleri. Buna rağmen Litvanya hâlâ madalya için önemli bir aday. Son olarak İspanya ile oynadıkları hazırlık maçını 22 sayı farkla kazanmaları ne kadar güçlü olduklarının bir kanıtı.

Linas Kleiza'nın liderlik yapacağı kadroda birçok önemli oyuncular da var. Litvanya'nın derin kadrosunda pota altı oyuncuları öne çıkıyor. Litvanya Lavrinoviç kardeşler, Petravicius, Javotkas ve Jankunas ile boyalı alanda rakiplerine çok büyük zorluk çıkartmaya aday.

Takımın en büyük sorunu oyun kurucu pozisyonunda. Jasikevicius gibi önemli bir ismin yokluğunda Kalnietis ve Mazutis topu getirecekler.

Onların arkasında Delininkaitis bir numaraya destek olacaklar. Özellikle Delininkaitis tam bir oyun kurucu olmasa da hareketli oyunu ve skorer kimliğiyle kenardan gelerek takımda çok destek olabilir. Ancak bu yine de Litvanyalıların içini rahatlatmıyor.