'Litvanya'ya yenildik ama daha iyiyiz'

A Milli Basketbol Takımı'nın menajeri Harun Erdenay, ilk mağlubiyetin alındığı Litvanya maçıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Anadolu Ajansı 03.09.2011 - 19:19

'Litvanya'ya yenildik ama daha iyiyiz'

A Milli Takım'ın menajeri Harun Erdenay, 2011 Avrupa Basketbol Şampiyonası'ndan alınan Litvanya yenilgisi ve turnuvayla ilgili açıklamalarda bulundu.


Erdenay, ''Salon dün tam anlamıyla cehennemdi. Litvanyalı taraftarların salonda yarattığı müthiş atmosfer, bizi biraz etkiledi. Hücumda çok iyi oynamadık'' dedi.

Erdenay, Litvanya karşısında 6 sayı öne geçtikleri dönemde, maçı koparamadıklarını ifade ederek, ''Üzüldük, çünkü Litvanya'dan daha iyi bir takımız. Kazanabileceğimiz maçı kaybettik'' diye konuştu.

Maçtan sonra Litvanya'nın neredeyse şampiyon olmuş gibi sevindiğini belirten Erdenay, şöyle devam etti:

''Bu bizim burada ne kadar iddialı bir takım olduğumuzu gösteriyor. Sadece bir maç kaybettik. Morallerimizi bozmayacağız. Polonya ve İspanya'yı yenip, 2. tura moralli gideceğiz. 2009'daki şampiyonada ilk 5 maçımızı kazanıp, çeyrek finalde Yunanistan'a yenilmiştik. Bu sefer mağlubiyet biraz erken geldi. Bundan ders çıkarmak gerekir. Sonuçta ev sahibine yenildik.''

Harun Erdenay, yarın Polonya maçını mutlaka kazanacaklarını ifade ederek ''İspanya'yı da yenmemiz 2. tur için bize avantaj sağlayacak. O yüzden İspanya maçı daha önem taşıyor. Hedefimiz iki maçı da kazanmak'' ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...