Liverpool'da mali kriz

Premier Lig devlerinden Liverpool zor durumda. Kulübün Amerikalı sahipleri geçen yıl yaklaşık 45 milyon sterlin zarar ettiklerini açıkladı. Yeni stadyum projesini rafa kaldıran Tom Hicks ve George Gillett'in, transfer bütçesinde de ciddi kesintilere gitmesi gündemde.

Haberler 05.06.2009 - 18:00

İSTANBUL - İstanbul'daki Şampiyonlar Ligi finalinde Milan karşısında bir mucizenin altına imza atarak şampiyonluğu kucaklayan Liverpool, 3 yıldan bu yana kupa özlemi çekiyor.

Bu sezon Şampiyonlar Ligi'ne Chelsea karşısında çeyrek finalde veda eden, Premier Lig'de de Manchester United'ın ardından 2. sırada kalan Lıverpool'a bir darbe de küresel ekonomik kriz vurdu.

Takımın Amerikalı sahipleri Tom Hicks ve George Gillet, geçen yılı yaklaşık 45 milyon sterlin zararla kapattıklarını açıkladı. Lıverpool'u satın almak için 350 milyon sterlin kredi kullanan Amerikalı işadamlarının, zarar kalemlerinin en önemli bölümünü borç faizleri oluşturuyor.

Hicks ve Gillett'in ilk işi söz verdikleri yeni stat projesini 2012 yılına ertelemek oldu. Ekonomik olarak çok zor durumda kalan Liverpool'un patronlarının transfer bütçesinde de önemli ölçüde kesintiye gitmeleri kaçınılmaz görünüyor.

Sayfa Yükleniyor...