Ruud van Nistelrooy Premier Lig yolunda. İngiliz medyasında yer alan haberlere göre Hollandalı yıldız kısa süre içerisinde Liverpool'a imza atabilir. Bu arada Nistelrooy'un dışında Hollandalı yıldızın Real Madrid'den takım arkadaşı olan bir diğer Hollandalı Rafael van der Vaart da kiralık olarak Liverpool'a katılabilir.

Bir süredir Real Madrid'de aradığı ilgiyi bulamayan Manchester United'ın eski yıldızı 33 yaşındaki Ruud van Nistelrooy'un zor durumdaki Liverpool Menajeri Rafa Benitez'in can kurtaran simidi olabileceği ifade ediliyor.

İngiliz medyasında yer alan haberlere göre, Manuel Pellegrini yönetimindeki Real Madrid'te Gonzalo Higuain, Karim Benzema ve Raul'un arkasında kalan Ruud van Nistelrooy, bu transfer sayesinde Afrika'da düzenlenecek olan Dünya Kupası'nda yeniden Hollanda Milli Takımı'nda yer almaya çalışacak.

Benitez'in Hollandalı golcü için ciddi bir ödemeyi gözden çıkarttığı iddia edilirken, Livepool yönetiminin yıldız futbolcunun şu anda kazandığı haftalık 140 bin poundu ödemek için Real Madrid'den destek istediği ancak La Liga ekibinin bu teklifi kabul etmediği belirtildi.

Old Trafford'un eski yıldızı, dizindeki sakatlık sebebiyle geçen sezonu kenarda geçirmiş ve sakatlıktan kurtulduktan sonra aradığı şansı bulamamıştı. Liverpool ise tecrübeli golcünün takıma katılmasıyla Fernando Torres'in ileri uçta aradığı desteği bulabileceğine inanıyor.

Ruud van Nistelrooy'un yanı sıra Liverpool'un kadrosuna katmak istediği bir diğer Hollandalı da 26 yaşındaki kanat oyuncusu Van der Vaart. Sun'da yer alan habere göre, Van der Vaart, son dönemde sergilediği futbolla beğeni toplasa da kadroda arzu ettiği şekilde yer bulamıyor ve düzenli bir şekilde ilk 11'de yer alabileceği Liverpool'a katılmak için vatandaşı Ruud van Nistelrooy gibi o da hazır.