Lotus pilotları belli oldu

Formula1'in yeni takımlarından Lotus, önümüzdeki sezon yarışacak pilot kadrosunu açıkladı. İtalyan Jarno Trulli ile Fin Heikki Kovalainen, Lotus'u pistlerde temsil edecek..

Ntvspor 14.12.2009 - 11:36

Lotus pilotları belli oldu

Formula 1'in 4 yeni takımından biri olan Lotus'un hangi pilotlarla mücadele edeceği uzun süredir merakla bekleniyordu. 2004 yılından bu yana Toyota adına yarışan ancak Japon otomobil devinin Formula 1'den çekilmesiyle açığa çıkan Jarno Trulli, 14 yıllık F1 deneyimle yeni Lotus takımının başarısı için direksiyon sallayacak. 35 yaşındaki Trulli'nin takım arkadaşı ise 28 yaşındaki Fin Heikki Kovalainen olacak. 2007 yılında Renault takımı ile F1'de mücadele etmeye başlayan Kovalainen, geçtiğimiz iki sezon Mclaren takımında yarıştı. bu sezon sonunda ise yerini şampiyon Jenson Button'a kaptırdı.

Formula 1'de 37 sezon yarışan Lotus markalarda 7, pilotlarda 6 şampiyonluk yaşamış ve 1994'te F1'den çekilmişti. Lotus, USF1, Campos ve Virgin adını alacak olan Manor ile birlikte pistlerde boy gösterecek 4 yeni takımdan biri olacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...