Löw: Mesut Özil sadeliğin ustası!

Almanya Milli Futbol Takımı'nın Teknik Direktörü Joachim Löw, Mesut Özil'in kendileri için çok önemli olduğunu belirtirken, genç futbolcu için sadeliğin ustası deyimini kullandı.

03.01.2010 - 14:54

Löw: Mesut Özil sadeliğin ustası!

Almanya Milli Futbol Takımı'nın Teknik Direktörü Joachim Löw, Werder Bremen'de oynayan Mesut Özil'in milli takım için çok önemli olduğunu, gelecekte daha da fazla önem kazanacağını söyledi.

Löw, ''Welt am Sonntag'' ve ''Berliner Morgenpost'' gazetelerinde yayınlanan röportajında, Mesut Özil'in Dünya Futbol Şampiyonası'nda daha önemli bir rol üstlenebileceğine inanıp inanmadığı sorusuna karşılık, ''O bizim için şimdiden önemli ve gelecekte daha da önemli olacak. Bize gelmeden önce genelde 4-4-2 sistemi ile oynadık. Mesut ile birlikte daha da esnek hale geldik ve onunla 4-3-3 sistemini daha iyi uygulayabiliyoruz. Mesut sadeliğin ustası'' şeklinde yanıt verdi.

''Sadeliğin ustası'' ifadesiyle neyi kast ettiğinin sorulması üzerine de Löw, ''Çünkü çok sade oynuyor. Ancak bunu mükemmel bir seviyede yapıyor. Oyununda göze hitap eden çok fazla pas yoktur. Ancak önemli topları tam zamanında ileriye gönderiyor. Bu da önemli. Bu yaşta böyle bir oyuncuya sahip olmak bir şans'' dedi.

Löw ayrıca, milli takım kaptanlığının da büyük sorumluluk gerektirdiğini, Michael Ballack'ın da bunu yapabilecek yetenekte bir oyuncu olduğunu ifadeetti.

Löw, Dünya Futbol Şampiyonası'nda da favori takımlar arasında gösterildiklerine işaret ederek, Alman Milli Takımı'nın dünya şampiyonu olabilecek her türlü yeteneğe sahip olduğunu sözlerine ekledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...