A Milli Takımı'nın 2012 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde yarın Türk Telekom Arena'da karşılaşacağı Almanya Milli Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw, NTV Spor'a özel açıklamalarda bulundu.

Güntekin Onay ve Rıdvan Dilmen'in sorularını yanıtlayan Löw, Almanya'daki oyuncuların eğitimini yeni tekniklerle destekliyoruz. Top hakimiyetimiz giderek gelişti" dedi.

"Almanya bazen çok yavaş oynayabiliyordu, oyun sistemimizde değişikliklere gittik" diyen Löw, "İspanya ve Hollanda gibi biz de kendimizi geliştirdik. Oyuncularımız çok farklı taktik ve sistemlere uyum sağlayabiliyorlar. Lig takımı gibi değil, milli takım gibi oynamak zorundayız" diye konuştu.

Türk asıllı futbolcu Mesut Özil hakkında da konuşan Löw, "Mesut Özil entegrasyon açısından Almanya'da numunelik bir şahsiyet. Her iki kültürü de çok iyi temsil ediyor" şeklinde konuştu.

"Yabancı kökenli oyuncularımız çok kaliteli" diyen Löw, "Almanya'daki Türk futbolcular milli takım tercihlerini kalplerinin sesiyle ve aidiyet duygularıyla vermeli, onlara baskı yapmıyoruz" dedi.

Berlin'deki ilk maçta Türk Milli Takımı'nın gerçek performansını ortaya koyamadığını belirten Löw, "Türkiye bu maçta çok daha farklı olacaklardır. Türkiye'de yeni bir dönemin başlamalı. Tecrübeli oyuncuların yerine taze kan değişikliği gerekiyor. Euro 2008'de Türk Milli Takımı mükemmel oynadı, yarı finalde şanslıydık" diyerek sözlerine son verdi.