Lozan GP'si NTV Spor'da

Atletizmde Amerika ve Jamaika arasındaki kısa mesafe çekişmesi Lozan Grand Prix'sine taşınıyor. Pekçok dünya ve olimpiyat şampiyonunun yarışacağı Lozan Grand Prix'sini bugün saat 21.00'den itibaren NTV Spor'dan canlı olarak izleyebilirsiniz.

Haberler - Ntvspor 07.07.2009 - 10:31

Lozan GP'si NTV Spor'da

İSTANBUL - Dünya Atletizm Turu'nun bir parçası olan Lozan Grand Prix'si birçok olimpiyat şampiyonu ve dünya rekortmenini ağırlayacak.

Geçtiğimiz hafta Jamaika Şampiyonası'nda tersten esen rüzgâra rağmen 100 metreyi 9.86, 200 metreyi ise 20.25'te koşan Usain Bolt, Lozan'da 200 metrede yarışacak.

Pekin'de üç dünya rekoru kırarak kazandığı üç altın madalyayla dikkatleri üzerine çeken 22 yaşındaki atlet, geçtiğimiz yıl Olimpiyat Oyunları'nın hemen ardından çıktığı Lozan Pisti'nde 19.63 koşmayı başarmıştı.

Usain Bolt bu sezon Avrupa'da ikinci kez yarışacak. Daha önce 17 Haziran'da Ostrava'da 100 metreyi rüzgârın da yardımıyla 9.77 koşan Bolt, iyi derecesine rağmen bu yarışı "Hayatım boyunca en kötü çıkış yaptığım ikinci yarış" olarak değerlendirmişti.

Bolt, Lozan'daki 200 metrede yarışında yalnız olmayacak. Pekin'de 200 metrenin gümüş madalyalı ismi Amerikalı Shawn Crawford, bu sefer rövanşı almak istiyor. Son dönemde çok formda olan Crawford, Amerika Şampiyonası'nda rüzgârın da yardımıyla 19.73 koştu. 200 metrede Bolt'un madalyasına göz diken diğer isimlerse 400 metrede Olimpiyat şampiyonu Lashawn Merritt ve Churandy Martina olacak.

Jamaika ve Amerika arasında kısa mesafelerde yaşanan müthiş çekişme 100 metre yarışında da kendini gösterecek. Geçtiğimiz yıl Lozan'da 9.72 koşarak dünyanın en hızlı ikinci adamı unvanını alan Asafa Powell, yeni Amerika şampiyonu Mike Rodgers ile karşı karşıya gelecek.

Lozan'da yarışacak bir diğer Olimpiyat şampiyonu ise erkekler 110 metre engellide koşacak Kübalı Dayron Robles. Robles, Ostrava'daki yarışta 13.04 ile sezonun en iyi derecesini yapmıştı. Dünya rekortmeni Robles, geçen yıl Lozan'da son engele takılarak David Oliver'a geçilmişti. Lozan, bundan tam üç sene önce Çinli Liu Xiang'in dünya rekoruna tanıklık etmişti.

Sayfa Yükleniyor...