Lugano belirsizliği

Diego Lugano'nun yeniden Fenerbahçe ile anlaşacağı yönünde çıkan haberlerin aksine, İtalyan basını, Lazio'nun Uruguaylı savunma oyuncusunu kadrosuna katacağını belirtiyor.

Ntvspor 24.07.2009 - 13:34

Lugano belirsizliği

Türk medyasında Uruguaylı futbolcu Diego Lugano'nun Fenerbahçe ile sözleşme yenileceğine dair haberler son günlerde bir hayli arttı, ancak İtalyan medyası aynı fikirde değil.

Fenerbahçe taraftarı, sarı-lacivertli kulübün Uruguaylı oyuncu Diego Lugano ile sözleşme yenilemesi konusunda henüz ümidini yitirmiş değil. Nitekim Lugano'nun 2 ay geçmiş olmasına karşın henüz bir kulüple anlaşamamış olması ibreyi yeniden sarı-lacivertlilere çevirmiş gibi görünüyor. Türk medyasında 28 yaşındak futbolcu ile yeniden anlaşma sağlandığı iddia edilse de, İtalya'dan gelen haberler farklı...

İtalyan gazetelerindeki haberler, Çek defans oyuncusu David Rozenhal'i Hamburg'a satmaya hazırlanan Lazio'nun Lugano transferini sonuçlandırmaya çok yaklaştığı yönünde...

Takım kampından ayrılarak Hamburg’la görüşmek üzere Almanya'ya giden Rozenhal'in pazarlık halinde olduğu belirtiliyor.

Gazetelerde, Lazio'nun teklif ettiği para ile Lugano'nun istediği miktar arasında 400 bin Euro’luk farkın olduğu, Roma kulübünün arayı kapatarak bu transferi sonuçlandıracağı öne sürülüyor.

Bu arada Diego Lugano'nun menajeri Juan Figger'in yardımcısı Cristian konuya olumlu ya da olumsuz olarak son noktayı koymak üzere salı günü İstanbul'a geliyor. Menajer Cristian'ın sarı-lacivertli yönetimle yapacağı görüşme sonrası durumun netlik kazanması bekleniyor.

ROBBEN'E YALANLAMA
Bu arada Fenerbahçe Kulübü, Hollandalı futbolcu Arjen Robben ile ilgilenilmediğini açıkladı.

Fenerbahçe Kulübü'nden yapılan açıklamada, bazı uluslararası medya kuruluşlarında yer alan ve Türk basınına da yansıyan Robben haberlerinin gerçeği yansıtmadığı belirtilerek, ''Hollandalı futbolcu Arjen Robben ile ya da kulübü Real Madrid ile gerçekleşen, gerçekleşmesi planlanan bir transfer görüşmemiz söz konusu değildir'' denildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...