Barcelona'da Neymar'ın ardından Luis Suarez'in de yeni bir sözleşme imzalayacağı açıklandı. Haberi ise kulüp başkanı Josep Bartomeu duyurdu.

Uruguaylı'nın sözleşmesinin 6 yıllık olacağı ve 2016'dan önce imzayı atacağı kaydedildi. Javier Mascherano ve Ivan Rakitic'in de sözleşme yenilediği Barcelona'da başkan Bartomeu, Vision radyoya konuyla ilgili açıklamalar yaparken, "Suarez'le yeni bir sözleşme imzalanacak ve bu tamamlanma aşamasında. Sadece bir kaç küçük detay kaldı. Önümüzdeki günlerde veya haftalarda imza resmen açıklanacak" dedi.

Suarez'le yeni anlaşmanın yılbaşı hediyesi olabileceğini vurgulayan Bartemeu, "Sadece Luis değil, biz de onun burada kalmasını istiyoruz. O, takımın ilerii özel üçlünün çok önemli bir parçası" dedi.

Liverpool'dan 2 yıl önce 65 milyon Pound ödenerek Barcelona'ya transfer edilen ve Ocak ayında 30 yaşına basacak olan Suarez'in Barcelona'da futbol kariyerini tamamlamasını istediklerini söyleyen kulüp başkanı Bartomeu, "Daha uzun süreli bir sözleşme istiyoruz; ancak şu an için 2022'ye kadar imza atacak. Kurallara uymak zorundasınız ve ve maksimum sözleşme süresine imza atacak" diye konuştu.

Luis Suares'in uzun yıllar Barcelona'da kalmasını istediklerini vurgulayan Joseph Bartomeu, "Emekliliğini açıkladığında da burada en iyi şekilde misafir edilecek" ifadelerini kullandı.