İlişkili Haberler

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, 4-3'lük Trabzonspor galibiyetini değerlendirdi ve "Futbolla ilgili konuşmama gerek yok. Herkes izledi, gördü. İlginç bir durum oldu. Burada puanımızı 61'e çıkardık. Geçen sene burada kazanarak şampiyonluk yoluna girdik. Bu sene de inşallah böyle olur" dedi.

Oyuncularıyla gurur duyduğunu kaydeden Güneş, "Trabzonspor iyi bir takım. Tedirginlikleri, güven sorunu var. Biz de Trabzonspor da iyi işler yaptı. Hatalar da yaptık. Bu hataları Lyon'da yaparsak işimiz zor. Oyuncu karakteri ve yetenekleriyle biz biraz daha öndeyiz. Trabzonspor iyi yolda. İnşallah iyi giderler, kendi geleceklerini yapacak yatırımlardır. Trabzonspor kendini kurtaracaktır. Maç berabere bitseydi çok üzülmezdik. Şans bize güldü" yorumlarını yaptı. 

"Skorun dışında sizi neler mutlu etti?" sorusu üzerine Güneş, "Çok güvenli oynadık. Çok iyi ve klas bir takımdık. Sağdan soldan hücum yaptık. Tosic'in çıkışında kayıbı oldu, arkasından sayısal fazlamıza rağmen rakibe vuruş izni verdik ve golü yedik. 2. golde de duran topta Cenk sektirdi. Arkasından Dusko adamını kaçırdı. Dusko istekliydi ama hatalı işler yaptı. Eksikleri düzeltmek zorundayız" sözleriyle takım içerisindeki en çok aksayan futbolcunun Sırıp oyuncu olduğunu vurguladı. 

Maçta en çok beğendiğin gol sorusu için de tecrübeli teknik adam, "Golleri değil bu ambiansı beğendim. Çok güzel bir zemin ve ambians vardı. Trabzonspor'un mutlu olması lazım. Belki olağanüstü durumlar gelişti ama bütün bunlar yaşanması gereken durumlar. Kaybettiğin zaman da kazanmalısın. Biz bunu zaman zaman yaşadık" ifadelerini kullandı.

Quaresma'nın oyun başında darbe kaynaklı bir sakatlığı olduğunu kaydeden Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, "Maçın ilerleyen dakikalarında ağrısı arttı ve onu çıkardık. Bu maçın sıcaklığını atlatalım. İşimize bakacağız. Yarından itibaren Lyon maçını düşüneceğiz" açıklamalarını yaptı.