Mustafa Denizli'den Trabzonspor maçı sonrası açıklama

Galatasaray Teknik Direktörü Denizli, hakem kararlarıyla öne çıkan Trabzonspor maçı sonrası yaptığı açıklamada, "Tablo böyle ortaya çıkınca, maç bir yerde havasını da kaybediyor" dedi.

Anadolu Ajansı 21.02.2016 - 23:52 | Son Güncelleme : 21.02.2016 - 23:53

Mustafa Denizli'den Trabzonspor maçı sonrası açıklama

Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Trabzonspor'a karşı aldıkları 2-1'lik galibiyetin kendileri için büyük önem taşıdığını söyledi.

Müsabakanın ardından gerçekleştirilen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Mustafa Denizli, Trabzonspor maçında verilen ve verilmeyen penaltı kararları ile 4 kırmızı kart için yorumu istenmesi üzerine, "Hakem kararlarıyla ilgili pozisyonları tekrar izleyemedim" dedi.

Her maçta lehlerine veya aleyhlerine hakem hatası olma ihtimali bulunduğunu anlatan Denizli, "Saha içinde yaşananları gördüm ama maç sonrası tekrarlarına bakamadım. Tablo böyle ortaya çıkınca, maç bir yerde havasını da kaybediyor. Futbolcu oynama isteğini yitiriyor. Rakip 9 kişi kalınca bir konsantrasyon bozukluğu ortaya çıkabiliyor. Son olarak Gençlerbirliği-Gaziantepspor karşılaşmasında böyle bir durum oluştu ve Gaziantepspor eksik olmasına rağmen beraberliği yakaladı. Hakem kararlarıyla ilgili gördüklerimi söyleyebilirim. O kalabalığın içinde lisanen bir şeyler oldu sanırım ama ne olduğunu bilemiyorum" değerlendirmesinde bulundu.

"SNEİJDER'E BEN İZİN VERDİM"

Wesley Sneijder'in Trabzonspor maçına yedek başlamasının, oyuncu arkadaşı Kıvanç Tatlıtuğ'un Paris'deki düğününe izinsiz olarak gitmesinden kaynaklandığı yönündeki haberlerin hatırlatılması üzerine sarı-kırmızılı teknik adam, "Sneijder, benim iznimle düğüne gitti. Bunu herkesin bilmesini isterim. Çok insani bir vazifeydi ve yardımcı oldum" dedi.

İnsanların hayatta kendilerini yakın hissettiği, önemli zaman dilimlerini paylaştığı insanlar olduğunu vurgulayan Denizli, "Düğününe gittiği kişi, belki de Türkiye'de ona en yakın olan insan. Böyle bir günde yanında olması insani bir görevdir. Ben de futbolcuma yardımcı oldum. Daha önce Selçuk İnan'ın ablasının da böyle bir organizasyonu vardı ve ona da izin vermiştim" diye konuştu.

Maça yedekte başlayan Sneijder'e taraftarların tezahüratlarda bulunmasına değinen tecrübeli çalıştırıcı, "Ben, futbolcuma taraftarın sevgi göstermesinden sadece mutlu olurum. Onun mutluluğundan da kendime pay çıkarırım. Reaksiyonlar nereye kadar doğal, nereden sonra doğal değildir ona bakarım" şeklinde görüş belirtti.

Sayfa Yükleniyor...