'Maçı kaybedeceğine inanmayan takımız'

Kocaelispor’u 27. haftanın açılış maçında deplasmanda 3-1 mağlup eden Beşiktaş’ta Teknik Direktör Mustafa Denizli, zorlu deplasmandan 3 golle, 3 puanla geçmenin rahat bir hafta sonu geçirmelerine neden olacağını belirtirken, Beşiktaş’ın maçı kaybedeceğine asla inanmayan bir takım olduğunu söyledi.

10.04.2009 - 23:43

'Maçı kaybedeceğine inanmayan takımız'

KOCAELİ - Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli iki aşamalı bir 90 dakika yaşadıklarını belirterek, ''İlk 45 dakikayı değerlendirecek olursak 2009 yılının özel maçlar ve antrenmanlar dahil en kötü 45 dakikasıydı'' dedi.

Maçın ilk yarısının kötü olmasında başta kendisi olmak üzere tüm takımın sorumluluğu bulunduğunu ifade eden Denizli, Kocaeli'nin en zor deplasmanlardan birisi olduğunu kaydetti.

Denizli, Kocaelispor'a hem emek vermiş hem de sempati duyan biri olarak Kocaelispor maçlarına karışık duygular içinde çıktığını, ancak başında olduğu takımın başarısı için çalıştığını dile getirdi.

Kocaelispor maçının ikinci yarısında normale döndüklerini, normal kimliklerine büründüklerini vurgulayan Denizli, ''Maçın ikinci yarısında daha tempolu, daha akılcı, daha sakin oynamaya başladık. Çok olumlu bir düşünceyi yanımızda taşıyoruz, şartlar ne olursa olsun Beşiktaş maçı kaybedeceğine asla inanmayan bir takım. Uzatma bölümü olsun, son bölümler olsun, maçı kazanmak için her türlü çabayı ortaya koyan ve bu çabayı ortaya koyabilmek için gerekli olan fizik ve akıl gücüne sahip bir takımız. Böylesi zorlu bir deplasmanı 3 golle, 3 puanla geçmek öncelikle rahat bir hafta sonu geçirmemize neden olacaktır. Bu tür, oyunun son bölümlerinde gelen galibiyetler, sizinle yarışı olan rakiplerinize de son derece olumsuz yansır. Beşiktaş, bu akşam ikinci yarıdaki görüntüsüyle sadece kendi puanını, psikolojisini yükseltmedi, aynı zamanda rakiplerine olan mesajını da iletti. Bu bizim için daha önemli. Kötü başladık, iyi bitirdik.'' diye konuştu.

Denizli, hakemin verdiği kararlarının sorulması üzerine, hakemler hakkında sadece olumlu konuştuğunu, Türk hakemliğinin eleştirilere değil, desteğe ve hoşgörüye ihtiyacı olduğunu söyledi.

Maçı hakem gözüyle de takip ettiğine değinen Denizli, ''Bu akşam maçı yöneten hakemin Türkiye'nin en iyi hakemlerinden biri olduğunu kabul etmemiz gerekir'' dedi.

Denizli, maçın başında sakatlanan Kocaelisporlu Taner Gülleri'ye de geçmiş olsun dileklerini ileterek, sakatlanmasını kendileri için şans olarak görmediklerini, Kocaelispor'un şanssızlığı olarak gördüklerini sözlerine ekledi.

ALTIN: YENİLDİK DİYE HERŞEY BİTMİŞ DEĞİL
Kocaelispor Teknik Direktörü Erhan Altın, ''Beşiktaş'a karşı futbolun gereğini yaptık, güzelliğini sahaya yansıttık, ama maalesef neticeye yansıtamadık. Bunun üzüntüsü içerisindeyiz'' dedi.

Taner'in yan çapraz bağlarında yırtık olduğunu tahmin ettiklerini söyleyen Altın, ''Arkadaşlarımı kutluyorum. Bu futbol mantalitesiyle devam edeceğiz. Mücadelelerinden dolayı futbolcularımı gönülden kutluyorum. İstediklerimizi sahaya yansıttık. Taner'in sakatlanarak oyundan çıkması skorda etkili oldu'' diye konuştu.

Altın, hakemler hakkında bir şey konuşmak istemediğini belirterek, ''Sahaya çıktıkları zaman iyi maç yönetmeye çalışıyorlar. Onlar da hata yapabilir, normaldir. İyi bir maç yönettiler. Ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Beşiktaş'a karşı futbolun gereğini yaptık, güzelliğini sahaya yansıttık, ama maalesef neticeye yansıtamadık. Bunun üzüntüsü içerisindeyiz.'' dedi.

Kocaelispor'un ligde kalma şansının devam ettiğini vurgulayan Altın, ''Ortada 21 puan var. Futbolcularım bu mücadeleyle 21 puanı alabilecek kapasiteye sahip. Bunu da yapacağız. Yenildik diye her şey bitmiş değil, yenseydik de her şey bitmiş olmayacaktı. Lig devam ediyor. Kocaelispor şu anda Turkcell Süper Lig'de olduğuna göre mücadelesi de devam edecektir.'' diye konuştu.

Taner'in sakatlanmasının oyun anlayışlarını etkilediğini dile getiren Altın, ''Eğer oyunda olsaydı daha fazla gol şansı bulabilirdik. Biz bu ligde varız diyorum. Bu ligde sonuna kadar şahsiyetimizle şerefimizle yolumuza devam edeceğiz'' şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...